• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat aleksandrowski

Bądkowo > Rolnik porażony prądem podczas prac polowych

Bądkowo > Rolnik porażony prądem podczas prac polowychŻniwa to czas intensywnej pracy rolników, niestety pośpiech lub nieuwaga czasem kończą się wypadkami. Wczoraj podczas zwożenia słomy porażony prądem został 50-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło w Kolonii Łowiczek (gm. Bądkowo), 50-latek podczas zwożenia słomy został porażony prądem gdy przejeżdżał pod linią energetyczną. Niestety porażenie okazało się bardzo poważne, mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Prawdopodobnie mężczyzna nie zachował należytej ostrożności, gdy przejeżdżał koparko-ładowarką pod linią energetyczną.

Źródło: KPP Aleksandrów Kuj.

Aleksandrów Kuj. > Jak pech, to pech

Aleksandrów Kuj. > Jak pech, to pechNieszczęśliwie zakończyła się podróż pewnego Torunianina, który podróżował wczoraj autostradą A1. Chwila nieostrożności zakończyła się uderzeniem w bariery ochronne, ale to dopiero początek problemów 42-latka.

Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery. Chwilę potem w miejscu kolizji pojawili się policjanci, którzy zajęli się zabezpieczaniem miejsca kolizji. Ich uwagę przykuły przewożone busem przez 42-latka worki, postanowili sprawdzić ich zawartość. W workach mundurowi znaleźli prawie tonę nielegalnego tytoniu. Towar był sporo wart, sama akcyza, która powinna być od niego opłacona to prawie milion złotych.

Policjanci przeszukali resztę auta, ich kolejne znalezisko w postaci woreczka z marihuaną, nie wygląda jednak imponująco w porównaniu z ładunkiem tytoniu.

Torunianin usłyszał zarzuty przewożenia znacznej ilości nielegalnego tytoniu oraz posiadania narkotyków.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Ciechocinek > Tragiczny finał poszukiwań

Ciechocinek > Tragiczny finał poszukiwańOd tygodnia trwały poszukiwania zaginionej mieszkanki Ciechocinka. Niestety ich finał nie jest szczęśliwy.

Ciało kobiety zostało wyłowione z Wisły w okolicach Siarzewa. Kobieta tydzień temu wyjechała z domu na cmentarz. Od tamtej pory nie było z nią kontaktu. 69-latka chorowała na Alzheimera, dlatego od razu rozpoczęto jej poszukiwania.

Póki co nie są znane dokładne przyczyny śmierci ani żadne okoliczności tragedii – sprawę bada policja.

Nieszawa > „Miasto – Ludzie – Wisła – fotografie dawnej Nieszawy”

Nieszawa > „Miasto – Ludzie – Wisła – fotografie dawnej Nieszawy”W dniu 11 czerwca 2017 r. o godz. 15:00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, ul. Mickiewicza 6, odbędzie się wernisaż wystawy archiwalnych zdjęć z prywatnej kolekcji Pana Kazimierza Lechosława Zborowskiego, pt. „Miasto – Ludzie – Wisła – fotografie dawnej Nieszawy”.

Wisła żywicielka zawsze była dla mieszkańców Nieszawy najważniejsza, to miejsce odpoczynku, zabaw i radosnych wzruszeń, źródło legend i baśni, a przede wszystkim utrzymania i dobrobytu mieszkańców dawnej Nieszawy oraz kujawskiej szlachty. To dzięki niej bogacili się na handlu zbożem, drewnem i innymi towarami. Otrzymała nawet miano szlacheckiej rzeki.

Przez Polskę i Rozkidalino (dzisiejsza Nieszawa) przechodziło kilka szlaków handlowych. Głównym i najważniejszym był szlak wiślany.

Przywileje królewskie pozwalające mieszkańcom Nieszawy na korzystanie z dobrodziejstw rzeki przyczyniły się do rozwoju rzemiosła, a tym samym i miasta. Wiele zawodów miało bezpośredni związek z Wisłą. Obfitująca w ryby zapewniała dużej grupie nieszawskich rybaków stałą pracę na wodzie i lądzie. Zawód ten obok szkutników jest jednym z najstarszych w Nieszawie.

Liczba zatrudnionych osób mających pracę związaną z Wisłą ciągle rosła. Bogaceniu się mieszkańców Nieszawy sprzyjało przeniesienie w 1652 r. wiślanej królewskiej komory celnej z Włocławka do Nieszawy, która w czasie sezonów spławnych tętniła życiem przez całą dobę. Można śmiało stwierdzić, że dzięki Wiśle większość mieszkańców miała stałe dochody, a kasa miejska dopływ gotówki.

Po Kongresie Wiedeńskim w 1815 r. Nieszawa zaczęła nabierać nowego oddechu. Jako nadgraniczne miasto między Królestwem Kongresowym, zwanym też Królestwem Polskim, do którego należała, a Cesarstwem Pruskim odgrywała ważną rolę. Stała się punktem rzecznej odprawy celnej (komora celna I klasy). Zbudowano wtedy bulwary (1816 r.) nad Wisłą, przy których cumowano statki i barki. Powstał port rzeczny, w którym zimą stało kilka statków, stateczków i berlinek.

Dziś Wisła opuszczona, zapomniana i zaniedbana — cierpliwie czeka na swe odrodzenie.

Jerzy Zyglarski

Raciążek > Niejasne okoliczności potrącenia 9-latka

Raciążek > Niejasne okoliczności potrącenia 9-latkaWczoraj około godziny 14:00 doszło w Siarzewie do potrącenia 9-letniego dziecka. Chłopiec wysiadł z autobusu i próbował przejść na drugą stronę jezdni, wtedy został potrącony przez wymijające autobus Renault.

Potrącony 9-latek trafił do szpitala, na miejscu wypadku policjanci rozpoczęli dochodzenie, które nie będzie łatwe. Oczywistym jest, że kobieta kierująca Renault nie powinna wymijać autobusu, który zatrzymał się w celu wysadzenia dzieci, ale nie jest pewne, czy kierowca autobusu zasygnalizował odpowiednio powód zatrzymania się. Mógł tego nie zrobić, bo jak się okazało był pijany! Wiózł dzieci mając w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu. Kobieta w Renault mogła więc nie wiedzieć, że z autobusu będą wysiadać dzieci.

Niejasna też jest sytuacja opiekunki, która mogła nie dopełnić swoich obowiązków. Nie wiadomo też, czemu nie zareagowała na nietrzeźwość kierowcy, nie da się przecież nie zauważyć, że ktoś jest tak pijany… Policjanci nie wykluczają postawienie zarzutów narażenia życia i zdrowia przewożonych dzieci na niebezpieczeństwo. Pierwsze konsekwencje już poniósł kierowca, który stracił prawo jazdy, ale czeka go jeszcze sprawa w sądzie.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Aleksandrów Kuj. > To musiała być niezła majówka

Aleksandrów Kuj. > To musiała być niezła majówkaPolicjanci z drogówki pełniący służbę w Przybranowie koło Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali wczoraj do kontroli Daewoo kierowane przez kobietę. Na pierwszy rzut oka widać było, że jest nietrzeźwa, ale wynik badania wprawił ich w nie lada zdziwienie.

Badanie alkomatem u 46-latki wykazało w organizmie prawie 3,4 promila alkoholu. Taka ilość dla niektórych byłaby już poważnym zagrożeniem życia, tymczasem kobieta zdecydowała się w tym stanie prowadzić samochód.

Oczywiście policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, sprawa będzie miała swój finał przed sądem.

Źródło: KPP Aleksandrów Kuj. 

Służewo > Zgubne skutki jazdy na pamięć

Służewo > Zgubne skutki jazdy na pamięćJazda na pamięć może skończyć się tragicznie, szczególnie jeśli zmiany w organizacji ruchu dotyczą tak ważnych kwestii jak pierwszeństwo przejazdu. O tym, jak kończy się ignorowanie znaków przekonał się pewien kierowca Renault w Służewie (gm. Aleksandrów Kuj.).

Niedawno pisaliśmy o tym, że zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 266. Nie tylko zmieniono przebieg drogi, ale także zmieniono pierwszeństwo przejazdu właśnie w Służewie. Oczywiście zmiana organizacji ruchu została właściwie oznakowana, ale przyzwyczajenia i nieuwaga sprawiły, że kierowca Renault usiłując jechać „po staremu” wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy Toyoty. Niestety doszło do zderzenia w wyniku którego oba auta zostały dość mocno uszkodzone, a droga została zablokowana. Do szpitala trafiła pasażerka jednego z aut.

Policjanci interweniujący w sprawie tego zdarzenia uznali, że kierowca Renault wykazał się skrajną nieuwagą i nieodpowiedzialnością, dlatego stracił prawo jazdy, a sprawą jego ukarania zajmie się sąd.Służewo > Zgubne skutki jazdy na pamięć

Źródło i zdjęcia: KPP Aleksandrów Kuj. 

Aleksandrów Kuj. > 100 funtów nie załatwiło sprawy

Aleksandrów Kuj. > 100 funtów nie załatwiło sprawyW sobotę na ulicy Chopina w Aleksandrowie Kuj. kogoś zaniepokoiło zachowanie kierowcy Fiata. O swoich podejrzeniach świadek powiadomił policję, więc na miejscu zjawił się dość szybko patrol i zatrzymał podejrzane auto do kontroli.

Za kierownicą fiata siedział 58-letni mieszkaniec miasta. Policjanci wyczuli od niego alkohol, więc zbadali jego trzeźwość alkomatem. Wynik był zaskakujący – 2,5 promila to spora dawka, przy której prowadzenie auta to samobójstwo. Mężczyzna chciał jednak uniknąć konsekwencji swojej głupoty i próbował przekupić mundurowych wręczając im 100 funtów.

Policjanci nie skusili się na propozycję 58-latka, zamiast puścić go wolno zabrali go do aresztu. Teraz nie tylko odpowie za prowadzenie auta po pijaku, ale dodatkowo za wręczenie łapówki.

Źródło: KPP Aleksandrów Kuj. 

Aleksandrów Kuj. > Z kontrabandą jeździć trzeba ostrożnie

Aleksandrów Kuj. > Z kontrabandą jeździć trzeba ostrożnieWczoraj po południu na autostradzie A1 w okolicach Otłoczyna doszło do kolizji, kierowca Citroena nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w bariery ochronne. Jego problemy jednak dopiero wtedy się zaczęły.

Policjanci, którzy zostali wezwani do kolizji podczas czynności zabezpieczania miejsca zauważyli w samochodzie 20 worków. Postanowili sprawdzić ich zawartość, okazało się, że jest w nich 400 kilogramów krajanki tytoniowej oczywiście bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi postanowili dokładniej przeszukać auto i znaleźli kolejny pogrążający 35-latka przedmiot – woreczek strunowy z amfetaminą.

Mężczyzna dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, bo zostało mu ono wcześniej odebrane. Nieostrożny przemytnik wylądował w areszcie, zostaną mu postawione zarzuty przewożenia znacznej ilości nielegalnego tytoniu, posiadania narkotyków i, jazdy bez uprawnień. Mandat za kolizję blednie więc przy grożących mu 3 latach więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Aleksandrów Kuj. > Zmiany na drodze wojewódzkiej 266

Aleksandrów Kuj. > Zmiany na drodze wojewódzkiej 266Kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej nr 266 w okolicach Aleksandrowa Kuj. od kwietnia czekają spore zmiany. W związku ze zmianą przebiegu tej drogi wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu na kilku skrzyżowaniach.

Już w Służewie na skrzyżowaniu z drogą 250 w kierunku Torunia oraz na skrzyżowaniu z ulicą Polną zostanie wprowadzone łamane pierwszeństwo przejazdu w ciągu drogi nr 266. W miejscowości Stara Wieś trasa przez Rudunki na Aleksandrów Kuj. będzie podporządkowaną, a pierwszeństwo będą mieli kierowcy poruszający się na wprost.

Zmiany także na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Przemysłowej, Sikorskiego i Halinowo w samym Aleksandrowie. Od kwietnia pierwszeństwo przejazdu będą mieli kierowcy jadący ulicą Przemysłową, a nie jak dotąd jadący z Przemysłowej w Sikorskiego i na odwrót.

Zapewne nowa organizacja przez jakiś czas spowoduje zamieszanie, ale miejmy nadzieję, że kierowcy nie będą jeździć na pamięć i zastosują się do nowego oznakowania trasy.

Źródło: ZDW Bydgoszcz
Mapa: OpenStreetMaps

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.