• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat aleksandrowski

Aleksandrów Kuj. > Rozbój na dworcu PKP

Aleksandrów Kuj. > Rozbój na dworcu PKPW minioną sobotę na terenie dworca PKP w Aleksandrowie Kujawskim doszło do rozboju. Pobito i okradziono 24-letniego mężczyznę.

Około godziny 22:00 na komendzie w Aleksandrowie Kuj. pojawił się zakrwawiony mężczyzna i zeznał, że przed chwilą napadło go 4 nieznajomych. Mężczyzna powiedział, że został pobity a następnie okradziony – napastnicy zabrali mu telefon, pieniądze i buty. Napadnięty zapamiętał dobrze wygląd atakujących i dokładnie opisał ich policjantom.

Już we wtorek cała czwórka podejrzanych była w areszcie. Podczas zatrzymania dwójki z nich policjanci znaleźli w miejscu ich przebywania aluminiowe przewody elektryczne o wartości 2 tysięcy złotych, które zostały skradzione z terenu dworca.

Cała czwórka usłyszała zarzut rozboju, dodatkowo jeden z nich został oskarżony o kradzież znalezionych przewodów.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Ciechocinek > Napadli na niego w jego własnym mieszkaniu

Ciechocinek > Napadli na niego w jego własnym mieszkaniuKilka dni temu do mieszkania w Ciechocinku wtargnęło kilku mężczyzn i dotkliwie podbiło gospodarza. Wśród napastników byli nieletni.

W nocy z 8 na 9 marca kilka minut po północy do mieszkania 22-latka wtargnęło pięciu mężczyzn w wieku 16 – 22 lata. Mężczyzna próbował uciekać, ale został złapany i dotkliwie pobity. Z powodu odniesionych obrażeń spędził w szpitalu kilka dni. Policjanci dość szybko ustalili sprawców pobicia i kolejno zatrzymywali podejrzanych.

Dwójka nieletnich po przesłuchaniach została zwolniona a ich sprawa trafi do sądu rodzinnego. Trójka dorosłych trafiła do aresztu, jeden z zatrzymanych został zwolniony i objęty dozorem policyjnym, natomiast pozostali tak szybko nie wyjdą na wolność – sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 2 miesiące. Za pobicie i wtargnięcie do mieszkania dorosłym grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Aleksandrów

Waganiec > Znów karambol na A1

Waganiec > Znów karambol na A1Apele, kontrole prędkości, ostrzeżenia – to wszystko na nic, bo kierowcy nadal nie potrafią zrozumieć, że w trudnych warunkach trzeba zwolnić. Kolejni przekonali się o tym na autostradzie A1 w okolicach Stannowa (gm. Waganiec).

Około godziny 5:00 rano na pasie w kierunku Gdańska zderzyły się cztery samochody ciężarowe i laweta. Najpierw na lewym pasie Iveco wjechało w tył jadącego przed nim DAFa a następnie uderzyło w barierę energochłonną. W jego tył wjechała jeszcze laweta.

Na sąsiednim pasie kierowca Mercedesa chcąc uniknąć zdarzenia uderzył w tył jadącego przed nim Volvo. Aż dziw bierze, że w zderzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, jedynie kierowca Iveco trafił do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Policjanci zakończyli sprawę na miejscu karząc winnych mandatami.

Jak widać, nawet zawodowi kierowcy nie potrafią dostosować prędkości do warunków na drodze…

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów

Waganiec > Czołowe zderzenie w Brudnowie

Waganiec > Czołowe zderzenie w BrudnowieWczoraj przez kilka godzin zablokowana była droga krajowa nr 91 w Brudnowie (gm. Waganiec). Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch osobówek.

Policjanci wciąż wyjaśniają przyczyny zdarzenia, póki co ustalono, że na prostym odcinku drogi zderzyły się Mercedes i Opel. W wyniku zderzenia na miejscu śmierć poniosła 72-latka kierująca Oplem, kierowca Mercedesa trafił do szpitala.

Wypadek miał miejsce około południa, droga została odblokowana dopiero późnym popołudniem.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Ciechocinek > Kradzież godna Gangu Olsena

Ciechocinek > Kradzież godna Gangu OlsenaDwaj mężczyźni z Ciechocinka wysunęli się na czoło rankingu najgłupszych włamań i to chyba w skali całego kraju. Włamali się do magazynu i ukradli … puste butelki.

Do włamania doszło w środę po północy. Do magazynu sklepowego w Ciechocinku włamali się 30- i 56-latek, dostali się do środka zrywając kłódkę. W magazynie nie było nic oprócz skrzynek z pustymi butelkami. Mężczyźni postanowili je zabrać.

Na ich nieszczęście w magazynie zamontowane były kamery, ich „skok roku” został więc uwieczniony, a policjanci dysponując nagraniem nie mieli problemu z rozpoznaniem włamywaczy. Jednego z nich funkcjonariusz rozpoznał od razu.

Kilka godzin później na terenie miasta obaj „geniusze” wpadli w ręce funkcjonariuszy. Za kradzież pustych butelek grozi im nawet do 10 lat więzienia…

Źródło: KPP Aleksandrów Kuj.

 

Ciechocinek > Kobieta zginęła potrącona na pasach

Ciechocinek > Kobieta zginęła potrącona na pasachWe wtorkowe popołudnie doszło do potrącenia kobiety na pasach w Ciechocinku. Kobieta zmarła kilka godzin po wypadku.

Jak podaje policja przechodzącą po pasach przy Placu Gdańskim w Ciechocinku kobietę potrącił dostawca jednej z ciechocińskich pizzerii. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, niestety jeszcze przed północą zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Mapa: Openstreetmap

Bądkowo > Cysterna z LPG w rowie

Bądkowo > Cysterna z LPG w rowieWczoraj około południa w Bądkowie przewróciła się cysterna z gazem LPG. Droga wojewódzka nr 252 łącząca Włocławek i Inowrocław przez dłuższy czas była zablokowana.

Jak się okazało wywrotkę spowodowało nagłe hamowanie, kierowca cysterny nie był w stanie opanować pojazdu i wypadł z drogi. Przewrócona na bok cysterna na szczęście się nie rozszczelniła, ale akcja usuwania pojazdu wymagała dużej ostrożności. Została wyznaczona strefa bezpieczeństwa a to oznaczało zablokowanie drogi na kilka godzin.

Nikomu nic się nie stało.

Źródło i zdjęcia: KPP Aleksandrów Kuj.

Ciechocinek > Kobieta wytoczyła się z auta

Ciechocinek > Kobieta wytoczyła się z autaWczoraj około godziny 15:00 przed jednym z sklepów w Ciechocinku na chodnik wjechało auto, chwilę potem zza kierownicy samochodu wytoczyła się kobieta.

Świadkowie zdarzenia widząc, że zza kierownicy Opla, który przed chwilą z impetem wjechał na chodnik, wysiada ledwie trzymająca się na nogach kobieta postanowili działać. Wezwano policję oraz zabrano jej kluczyki, by nie mogła odjechać.

Policjanci przebadali 52-latkę – wydmuchała prawie 2,8 promila.

Nieco więcej miał mężczyzna, który w środę uderzył autem w ścianę jednego z budynków w centrum Włocławka. 43-latek odjechał z miejsca zdarzenia, ale daleko nie uciekł. Policjanci znaleźli rozbite auto na sąsiedniej ulicy, mężczyzna dla niepoznaki przesiadł się na fotel pasażera i zwyczajnie zasnął. Obudzony przez policjantów zaprzeczał, że jechał samochodem, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila. Na szczęście świadkowie zdarzenia nie mieli wątpliwości, że to właśnie on spowodował groźną kolizję, dzięki czemu nie uniknie konsekwencji. Mężczyzna był nie tylko pijany, ale także nie posiadał prawa jazdy.

Źródło: KPP Aleksandrów Kuj./KMP Włocławek

Nieszawa > Wystawa Janusz Lewandowski – „Babie lato”

Nieszawa > Wystawa Janusz Lewandowski – „Babie lato”W dniu 23 września 2018 r., w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, o godz. 15.00, zostanie otwarta wystawa malarstwa olejnego warszawskiego artysty malarza pt. Janusz Lewandowski – „Babie lato”. Wystawa czynna do 25 listopada 2018 r.

Janusz Lewandowski (ur. 1937 r. w Rokiciu k. Płocka) – artysta malarz. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. Dyplom uzyskał w 1964 r. Po ukończeniu studiów brał czynny udział w życiu artystycznym. Uczestnik wielu plenerów i sympozjów (Ustka 1972 r., Krapkowice 1973 r. – projekt cementowni Górażdże w zespole z Marianem Boguszem i Juliuszem Woźniakiem, Złote Grono 1975 r., Osieki 1979 r., Festiwale Sztuk Pięknych w Warszawie, 1966, 1970, 1972, 1975, 1978 r.). Został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. na XXIV Ogólnopolskim Salonie Zimowym Plastyki „Metafora we współczesnym malarstwie i rysunku” w Radomiu (1980 r.), Nagrodą Prezydenta Warszawy na Wystawie Malarstwa i Grafiki Artystów Środowiska Warszawskiego w Zachęcie (1985 r.), Nagrodą „Artyści w Międzynarodowym Roku Dziecka” w Zachęcie (1979 r.), Nagrodą Polsko-Japońską im. Miyauchi (1995 r.), Nagrodą im. Władysława Hasiora (2011 r.), nominacją do nagrody Norwida (2012 r.), Nagrodą im. Kazimierza Ostrowskiego (2017 r.). W 2018 r. otrzymał order „Zasłużony dla państwa polskiego i polskiej kultury”.

Twórczość Lewandowskiego nosi silne znamiona inspiracji polską sztuką symbolizmu i ekspresjonizmu, jednak znaczeniowo i kompozycyjnie odbiega od typowych dla nich konwencji. W monotonnych przestrzeniach mazowieckich pejzaży artysta umieszcza pojedyncze postaci – najczęściej młodych chłopców i dziewczęta, pogrążonych w smutku starców, co przy melancholijnej aurze realistycznego ujęcia wprowadza dramatyzm związany ze sferą namiętności, samotnością, pytaniami o sens przemijania i śmierci. Ekspresję obrazów pogłębia japonizująca kompozycja, z uciętymi w kadrze obiektami, asymetrią w kształtowaniu częstokroć pustej przestrzeni, zamkniętej niską linią horyzontu. Obrazy Lewandowskiego cechuje zgaszony, subtelny koloryt i wyrafinowana faktura.  

Koneck > Na cyku na kucyku…

Koneck > Na cyku na kucyku…Czasem zdarzają się rzeczy, w które trudno uwierzyć i gdyby nie fakt, że pierwszy kwietnia minął kilka miesięcy temu, można by uznać takie doniesienia za żart…

W piątek przez Niszczewy (gm. Koneck) na kucyku jechał dorosły mężczyzna. Tak się zdarzyło, że jeźdźca zauważyli policjanci z Konecka i przez jakiś czas przyglądali się dość nietypowej sytuacji. Zauważyli, że siedzący na kucu mężczyzna raczej nie panuje nad sytuacją, zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak. Zatrzymali 43-latka i przypuszczając, że jest pijany, przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik 1,8 promila wyjaśnił niepewną jazdę, więc kucyka badać już nie trzeba było…

Sytuacja przestaje być tak zabawna, gdy uświadomimy sobie, że pijany jeździec mógł spowodować spore zagrożenie na drodze. 43-latek tłumaczył się, że kilka godzin wcześniej kucyk, na którym jechał zaginął, odnalazł go jeden z sąsiadów i w ramach wdzięczności za odnalezienie zwierzęcia kupił alkohol, który wspólnie z sąsiadem wypili…

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.