• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat inowrocławski

Pakość > Jak się ma takiego brata to wrogowie niepotrzebni…

Pakość > Jak się ma takiego brata to wrogowie niepotrzebni…Braterska miłość i lojalność to pojęcia obce 34-latkowi zatrzymanemu w Inowrocławiu. Mężczyzna okradł własnego brata.

Tydzień temu pewien mężczyzna zgłosił kradzież samochodu, który był zaparkowany przy jednej z ulic w Żninie. Zgłaszający od razu zasugerował policjantom, że w sprawę może być zamieszany jego brat, który odwiedził go niedawno. Miał wtedy okazję by zabrać kluczyki do BMW. Mundurowi postanowili sprawdzić tę sugestię, ale 34-letni brat poszkodowanego zniknął bez śladu. W pewnym momencie udało się ustalić, że mężczyzna może wynajmować mieszkanie w Inowrocławiu. Trop okazał się właściwy, podejrzany został zatrzymany. Przy 34-latku znaleziono kluczyki, a skradzione auto stało przed posesją. Podczas prowadzonych czynności policjanci odkryli coś jeszcze. Zatrzymany miał na sumieniu kradzież około 200 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego. Ciągnik ten należał do brata 34-latka, tego samego, któremu ukradł BMW. Okradziony nawet nie podejrzewał, że z jego ciągnika ściągnięto paliwo, uświadomili mu to policjanci.

34-latek kradzież auta tłumaczył tym, że po prostu potrzebował samochodu, bo nie miał czym jeździć. Skradzione paliwo sprzedał… Teraz grozi mu do 5 lat więzienia, na paczki od brata raczej liczyć nie powinien…

Źródło: KPP Inowrocław

Gniewkowo > Ekspresowa rozbiórka kradzionego Mercedesa

Gniewkowo > Ekspresowa rozbiórka kradzionego Mercedesa Kryminalni z Torunia przeprowadzili na początku tygodnia akcję pod Gniewkowem. W rękach mundurowych znalazło się pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się kradzieżą i demontażem aut na części.

Mundurowi na terenie jednej z miejscowości pod Gniewkowem namierzyli „dzuplę”, gdy do niej wkroczyli zastali tam mężczyzn rozbierających na części Mercedesa Sprintera. Okazało się, że rozbierany samochód tej samej nocy został skradziony w Berlinie, ekipa działała w trybie ekspresowym. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 26 – 67 lat. W środę dołączył do nich ich 32-letni kompan.

Wszystkim postawiono zarzut stworzenia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą i demontażem aut. Grupa ta specjalizowała się w wyłącznie w Mercedesach Sprinterach, póki co udało się ustalić, że odpowiada ona za kradzież 9 samochodów z Torunia, Włocławka, Gdańska, Olsztyna i Berlina. Łącznie działalność grupy spowodowała szkody na kwotę ponad 750 tysięcy zł.

Źródło i zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Inowrocław > Uwodziciel naciągacz w rękach policji

Inowrocław > Uwodziciel naciągacz w rękach policjiOsoby samotne bardzo często tak pragną miłości, że tracą czujność. Pewnej Inowrocławiance przyszło przekonać się o tym na własnej skórze.

Kobieta poznała na portalu randkowym 32-latka z Bydgoszczy. Internetowa znajomość trwała przez kilka miesięcy, kobiecie wydawało się, że między nią a poznanym mężczyzną zaiskrzyło. Wydawał się być poważnie zainteresowany nowym związkiem, planowali nawet wspólną przyszłość. Kobieta zaufała 32-latkowi i gdy ten poprosił ją o pomoc finansową ta nie odmówiła. Zakochana przelewała systematycznie różne kwoty na jego konto, doszło nawet do tego, że para wspólnie zaciągała pożyczki, z których korzystał 32-latek.

Szczęście skończyło się, gdy Bydgoszczanin zasycił swój głód gotówki, wtedy to zerwał kontakt z kobietą. Gdy absztyfikant przestał się odzywać kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła sprawę policji. Na szczęście dla uwiedzionej oszust pozostawił wystarczająco dużo śladów, które pozwoliły na jego szybkie namierzenie. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek i postawili mu łącznie 13 zarzutów związanych z oszustwami finansowymi. Już teraz wiadomo, że na nich się nie skończy, bo do policjantów docierają kolejne sygnały od uwiedzionych przez 32-latka kobiet. Smaczku sprawie dodaje fakt, że uwodziciel jest żonaty.

Źródło: KPP Inowrocław

Janikowo > Wybuch gazu – są poszkodowani

Janikowo > Wybuch gazu – są poszkodowaniWczoraj około południa doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym przy ul. Kwiatowej w Kołodziejewie (gm. Janikowo). Dwie osoby zostały ranne.

Trwa ustalanie przyczyn wybuchu, po którym zawaliła się część budynku oraz wybuchł pożar. W akcji ratunkowej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

Źródło: KW PSP Toruń

Inowrocław > Pożar kuchni w bloku – konieczna była ewakuacja

Inowrocław > Pożar kuchni w bloku – konieczna była ewakuacjaWczoraj po południu w bloku przy ulicy Bolesława Krzywoustego w Inowrocławiu wybuchł pożar. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców innych mieszkań.

Aż sześć jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem, który pojawił się w kuchni jednego z mieszkań. W momencie rozpoczęcia akcji gaśniczej pożarem objęte było całe pomieszczenie, walka z ogniem była niezwykle trudna. Podjęto decyzję o ewakuowaniu 15 osób z bloku, ponieważ istniało ryzyko rozprzestrzenienia się ognia oraz zatrucia dymem. Dla ewakuowanych podstawiono autokar, w którym mogli schronić się przed zimnem.

Do szpitala trafiła mieszkanka feralnego lokalu.

Źródło: KW PSP Toruń

Inowrocław > Uspokoił się dopiero w areszcie

Inowrocław > Uspokoił się dopiero w areszciePatrol drogówki z Inowrocławia otrzymał w środę od dyżurnego polecenie udania się do sprawy uszkodzenia mienia, w tym samym momencie świadek zdarzenia powiadomił inny patrol o zajściu, podczas którego został uszkodzony samochód. A wszystko przez kłótnię zakochanych.

Dwa patrole policji do awantury kochanków wydawałoby się nadmiernymi siłami, okazało się jednak, że interwencja nie będzie łatwa i przyjemna. 21-letni Inowrocławianin po kłótni z dziewczyną postanowił wyładować nerwy na zaparkowanym na ul. Andrzeja samochodzie. Mężczyzna uderzył łokciem w szybę Skody tak mocno, że szyba została wybita. Właściciel auta oszacował szkody na prawie tysiąc złotych.

Przybyli na miejsce policjanci próbowali wyjaśnić sprawę, jednak awanturnik wcale nie miał zamiaru współpracować, doszło do szarpaniny, podczas zatrzymania 21-latek kopał i rzucał się na chodnik. Animuszu dodawały mu obecne w organizmie promile… Oczywiście jego walka z góry skazana była na porażkę i mężczyzna trafił do aresztu, tam mógł się uspokoić i przede wszystkim wytrzeźwieć. Oprócz kaca następnego dnia spotkała go jeszcze jedna przykrość – usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Źródło: KPP Inowrocław

Inowrocław > Uciekli z miejsca kolizji – sądzili, że im się upiecze

Inowrocław > Uciekli z miejsca kolizji – sądzili, że im się upieczeUcieczka z miejsca kolizji i zabranie tablic rejestracyjnych samochodu na nic się nie zdały – sprawca został zatrzymany bardzo szybko, a że kolizja to nie jedyny jego wyczyn zza krat prędko nie wyjdzie.

Policjanci z Inowrocławia otrzymali w nocy z piątku na sobotę zgłoszenie o kolizji, do jakiej doszło w miejscowości Kłopot (gm. Inowrocław). Na miejscu mundurowi znaleźli uszkodzoną Skodę bez tablic rejestracyjnych. Oczywiście brak tablic nie był przeszkodą w ustaleniu właściciela pojazdu, ale okazało się, że ten nie miał nic wspólnego ze zdarzeniem, bo kilka godzin wcześniej pożyczył on samochód komuś innemu. Właściciel podał adres, pod którym policjanci zastali mężczyznę i kobietę. Oboje mieli obrażenia wskazujące, że brali udział w kolizji w Kłopocie. Policjanci ustalili, że za kierownicą Skody w momencie kolizji siedział 28-latek. Badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie, do tego nie posiadał on uprawnień do kierowania samochodem. Jakby tego było mało mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Inowrocławiu celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Inowrocław

Inowrocław > Policja szuka świadków potrącenia

Inowrocław > Policja szuka świadków potrąceniaWczoraj około godziny 21:00 przez ulicę Kruśliwiecką w Inowrocławiu przechodził mężczyzna. Niestety doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Już poza terenem zabudowanym 60-latek przechodzący przez jezdnię został potrącony przez kierującego Fiatem Bravo. Obrażenia potrąconego okazały się śmiertelne i zmarł on na miejscu.

Jak zawsze w takiej sytuacji policja wszczęła śledztwo, w związku z czym zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które widziały zdarzenie lub posiadają wiedzę na temat okoliczności tego wypadku o kontakt pod numerem telefonu 52 56 65 339.

Źródło: KPP Inowrocław

Inowrocław > Ukradł samochód grożąc nożem

Inowrocław > Ukradł samochód grożąc nożemZdawałoby się, że sceny, gdzie kierowca wyciągany jest zza kierownicy samochodu przez złodziei w Polsce się nie zdarzają, a już na pewno nie na ruchliwym parkingu pod marketem. Nic bardziej mylnego.

Kilka dni temu na parkingu jednego z marketów w Inowrocławiu rozegrały się dramatyczne sceny. Do kobiety siedzącej w samochodzie podbiegł mężczyzna i grożąc jej nożem zmusił do opuszczenia pojazdu. Kobieta słysząc, że napastnik nie zawaha się jej zabić, jeśli mu się nie podporządkuje postanowiła nie stawiać oporu i wysiadła. Mężczyzna wsiadł do auta i odjechał.

Zaalarmowana policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy, dane skradzionego Opla i rysopis złodzieja trafiły do patroli na terenie miasta ale również do sąsiednich powiatów. Okazało się, że auto znajduje się w okolicach Żnina, jest już w rękach „nowego” właściciela. Samochód został odzyskany, ale sprawca rozboju wciąż był na wolności, jego rysopis trafił do policjantów w całym kraju.

Poszukiwany 32-latek wpadł w ręce mundurowych bardzo szybko, został namierzony i zatrzymany w województwie lubuskim i stanął przed prokuratorem. Ten postawił mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi nawet 15 lat więzienia i wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

W tarapaty wpadł również mieszkaniec okolic Żnina, który nabył kradziony samochód. Postawiono mu zarzut paserstwa.

Źródło: KPP Inowrocław

 

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.