• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Złotniki Kuj. > Mały karambol z alkoholem w tle

Złotniki Kuj. > Mały karambol z alkoholem w tleW sobotę około godziny 17:00 w Mierzwinie (gm. Złotniki Kuj.) doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Sprawca zdarzenia wylądował w areszcie i już usłyszał zarzuty.

Kierowca Mercedesa nie zachowując bezpiecznego odstępu doprowadził do zderzenia z jadącym przed nim Daewoo Matizem, ten pchnięty uderzył w jadącego przed nim motorowerzystę. Szybko wydało się, że kierowca Mercedesa jest pijany, wydmuchał ponad dwa promile, został więc zatrzymany w policyjnym areszcie. Co ciekawe nietrzeźwy był również motorowerzysta, który wydmuchał ponad promil. Najsmutniejsze jest to, że jedynymi poszkodowanymi w wypadku są osoby jadące Matizem – czworo trafiło do szpitala, z nich dwoje odniosło obrażenia wymagające hospitalizacji. Pijany zawinił, niewinni ucierpieli…

25-latek kierujący Mercedesem usłyszał zarzut spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu, dodatkowo miał on już wcześniej zabrane prawo jazdy. Prokurator zażądał dla mężczyzny aresztu, na co przystał sąd i zdecydował o zatrzymaniu go w areszcie na najbliższe trzy miesiące. Od stanu zdrowia poszkodowanych zależeć będzie, jaka kara mu grozi, a może to być nawet 8 lat więzienia.

Konsekwencje poniesie również nietrzeźwy motorowerzysta.

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Zlikwidowano samochodową dziuplę

Złotniki Kuj. > Zlikwidowano samochodową dziuplęTrzy auta o wartości ponad 100 tysięcy złotych, które skradziono w te wakacje na terenie Wielkiej Brytanii odnaleźli pod Złotnikami Kujawskimi kryminalni z Inowrocławia. Auta się odnalazły, ale nie w całości.

Policjanci dostali cynk, że na terenie gminy Złotniki Kuj. funkcjonuje dziupla samochodowa, gdy ustalili właściwe miejsce dokonali przeszukania posesji. Znaleźli pozostałości trzech samochodów (dwa Land Rovery i VW Touareg), które w ciągu kilku ostatnich tygodni skradziono w Wielkiej Brytanii. Auta zostały rozebrane na części. Na terenie posesji policjanci zastali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat – obaj zostali zatrzymani i usłyszeli już stosowne zarzuty. Starszego oskarżono o ukrywanie kradzionych samochodów, a młodszego o zlecenie ich rozbiórki.

Źródło i zdjęcia: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Dalszy ciąg sprawy zabójstwa w Jordanowie

Złotniki Kuj. > Dalszy ciąg sprawy zabójstwa w JordanowiePolicjanci wciąż prowadzą sprawę tragedii, do jakiej doszło w okolicach Złotnik Kujawskich w wigilię Bożego Narodzenia. Doszło wtedy do bójki, w wyniku której dwie osoby poniosły śmierć. W sprawie zatrzymano już osiem osób, teraz krąg zatrzymanych powiększył się o kolejne trzy osoby.

Wczoraj przed południem na Komendę Powiatową w Żninie zgłosili się dwaj poszukiwani mężczyźni podejrzewani o udział w feralnej bójce. 27- i 26-latek byli poszukiwani listami gończymi, postanowili jednak sami zgłosić się na policję. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Również wczoraj wpadł inny podejrzany, tym razem w Bydgoszczy. Tamtejsi policjanci zatrzymali 25-latka, który także jest podejrzany o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym oraz zabójstwo. On także ukrywał się przed policją.

Śledczy uprzedzają, że to nie koniec zatrzymań.

Źródło: KWP Bydgoszcz

Złotniki Kuj. > Kolejne areszty i kolejna ofiara?

Złotniki Kuj. > Kolejne areszty i kolejna ofiara?W środę zapadła decyzja w sprawie aresztu dla kolejnych uczestników bójki pod Złotnikami Kujawskimi. Być może odnaleziono kolejną ofiarę wigilijnej bitwy.

Oprócz wcześniej aresztowanej trójki w areszcie najbliższe miesiące spędzą kolejni mężczyźni w wieku 22, 25, 26 i 30 lat. Trwają czynności wobec jeszcze jednej osoby i niewykluczone, że w jej przypadku także zapadnie decyzja o areszcie.

Niestety mimo upływu czasu zagadek związanych z tragiczną śmiercią 29-latka nie ubywa, pojawiają się za to kolejne. Również w środę w stawie w jednej z miejscowości pod Złotnikami Kujawskimi ratownicy WOPR, strażacy i policjanci odnaleźli ciało kolejnego mężczyzny. Póki co nie wiadomo, jakie były przyczyny śmierci 26-latka, ale wiele wskazuje na to, że brał on udział w bójcie 24 grudnia. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Zakatowali mężczyznę na śmierć a ciało porzucili na polu

Złotniki Kuj. > Zakatowali mężczyznę na śmierć a ciało porzucili na poluTrwa wyjaśnianie okoliczności bójki, do jakiej doszło w wigilię w okolicach Złotnik Kujawskich. Niestety jeden z jej uczestników zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

O leżącym na polu zakrwawionym ciele mężczyzny policjanci zostali powiadomieni w wigilię. Przybyli we wskazane miejsce mundurowi szybko ustalili, że 29-latek nie zmarł z przyczyn naturalnych, jego ciało nosiło ślady obrażeń wskazujące na to, że został pobity na śmierć.

Kryminalni z Inowrocławia przez całe święta prowadzili dochodzenie, które doprowadziło ich na trop kilkunastu osób, które mogły brać udział w tragicznym zdarzeniu. Osiem osób zostało zatrzymanych, a po ich przesłuchaniu postanowiono trzech z nich aresztować. Trzej mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące, co do pozostałych pięciu osób nie podjęto jeszcze decyzji.

Mundurowi próbują wyjaśnić, co było przyczyną bójki i w jakich okolicznościach zginął 29-latek. Wiadomo też, że w bójce brały udział inne osoby – trwa ustalanie ich danych. Śledztwo prowadzi prokuratura.

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kujawskie > Pożar w zamkniętej dyskotece

Złotniki Kujawskie > Pożar w zamkniętej dyskoteceMagic Club w Niszczewicach miał się stać imprezowym centrum okolic Inowrocławia, niestety coś poszło nie tak. Dyskoteka działa przez kilka tygodni i od końca października była zamknięta, podobno z powodu problemów technicznych. Jakby tego było mało, dziś w nocy wybuchł w nim pożar.

Ogień pojawił się dzisiejszej nocy krótko po północy i dość szybko objął znaczną część budynku. Na miejscu zjawiło się kilkanaście zastępów straży pożarnej z okolicy, niestety nie udało się opanować szalejącego żywiołu i wnętrze spłonęło praktycznie doszczętnie a dach zawalił się do środka.

Teoretycznie w klubie nie powinno nikogo być, ale strażacy przeszukiwali pogorzelisko przez kilka godzin – póki co nie mamy żadnych informacji o ofiarach.

Dochodzenie wyjaśni przyczyny pożaru.

Źródło: KW PSP Toruń

Złotniki Kuj. > Zabawił się w Kubusia Puchatka

Złotniki Kuj. > Zabawił się w Kubusia PuchatkaAż trudno uwierzyć w taką historię – pewien mężczyzna włamał się do ula i ukradł kilka plastrów miodu. Dostał bolesną nauczkę od pszczół, ale i wymiar sprawiedliwości nie puści mu tego w niepamięć.

W czasie długiego weekendu ktoś wtargnął na jedną z posesji na terenie gminy Złotniki Kuj. i zdemolował jeden z uli. Wyrzucone z połamanego ula rój pszczół nie przetrwał – chłód i deszcz zrobiły swoje. Okazało się, że sprawcą nie był zwykły wandal, z ula zabrał siedem plastrów miodu. Właściciel pasieki zgłosił sprawę policji, a ta dość szybko namierzyła 21-letniego sprawcę.

Mężczyzna został zatrzymany na własnej posesji, mundurowi znaleźli tam pozostałości po połamanych ramkach plastrów miodu. 21-latek zdemolował ul, bo miał ochotę na coś słodkiego, ochota musiała być wielka, bo nawet liczne i bolesne ukąszenia nie zniechęciły go do zabrania miodu. Sprawa może wydawać się zabawna, ale szkody wyrządzone przez amatora miodu nie są małe, grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Jak widać dorównał apetytem Kubuisowi Puchatkowi, szkoda tylko, że zanim włamał się się do pasieki nie usiadł i nie pomyślał - widać rozumek mniejszy niż u sympatycznego misia... 

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Wylądował w areszcie za ucieczkę z miejsca wypadku

Złotniki Kuj. > Wylądował w areszcie za ucieczkę z miejsca wypadkuNajbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który na terenie gminy Złotniki Kujawskie potrącił rowerzystę i zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając go bez pomocy.

Do wypadku doszło w ostatnią niedzielę, na prostym odcinku drogi kierowca BMW potrącił rowerzystę. Nie zatrzymał się jednak i nie udzielił mu pomocy, zamiast tego odjechał w nieznanym kierunku. Potrącony rowerzysta trafił do szpitala, policjanci przystąpili do poszukiwań sprawcy zdarzenia.

W poniedziałek na posterunek zgłosił się 37-latek, który przyznał się do potrącenia i ucieczki. Nie wiemy, czemu dopiero następnego dnia zgłosił się na policję. Mężczyzna został zatrzymany a decyzją sądu osadzony w areszcie na najbliższe dwa miesiące. Grożą mu nawet 4 lata więzienia.

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Wspólna akcja dwóch kierowców pozwoliła ująć pijanego

Złotniki Kuj. > Wspólna akcja dwóch kierowców pozwoliła ująć pijanego

Kierowca osobówki wraz z kierowcą samochodu ciężarowego nabrali podejrzeń, że jadący przed nimi kierowca Forda może być nietrzeźwy. Postanowili wspólnie interweniować.

Obaj kierujący postanowili śledzić podejrzanego kierowcę i przy najbliższej okazji zweryfikować swoje podejrzenia. Podróżowali za podejrzanym drogą krajową nr 25 do Złotnik Kujawskich, tam to właśnie Ford zatrzymał się pod restauracją. Czujni kierujący używając swoich samochodów uniemożliwili kierowcy Forda ewentualną ucieczkę. Gdy otworzyli drzwi zatrzymanego samochodu zauważyli siedzącego tam starszego mężczyznę, bez alkomatu mogli stwierdzić, że jest kompletnie pijany. Zabrali mu kluczyki i zatrzymali do przyjazdu policji.

Przybyli na miejsce mundurowi oczywiście przebadali 70-letniego kierowcę Forda – wydmuchał ponad 2 promile. Podczas sprawdzania kierowcy okazało się, że to już nie pierwszy taki wyczyn 70-latka – widać nie zawsze z wiekiem przybywa rozsądku.

Źródło: KPP Inowrocław

Złotniki Kuj. > Kolizje na podwójnym gazie

Złotniki Kuj. > Kolizje na podwójnym gazieW sobotę na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do dwóch kolizji z udziałem pijanych kierujących. Cudem nie doszło do żadnej tragedii.

W sobotę około godziny 19:00 w Będzitówku (gm. Złotniki Kuj.) 49-letni kierowca Daewoo Tico stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Gdy na miejsce przybyli wezwani policjanci mężczyzna wciąż był w samochodzie. Okazało się, że nie był w stanie się z niego wydostać, a to za sprawą wypitego wcześniej alkoholu – mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.

Niedługo potem policjanci patrolujący okolice Jaksic (gm. Inowrocław) otrzymali informację o dziwnie jadącym VW Passacie. Gdy mundurowi jechali sprawdzić to doniesienie zauważyli, że w Rucewie (gm. Złotniki Kuj.) w polu stoi opisywany VW Passat. Policjanci domyślili się przyczyn dziwnego zaparkowania auta – 64-latek, który nim kierował, ledwie stał na nogach i bełkotał tak, że trudno było go zrozumieć. Ten delikwent także wydmuchał około 2 promile alkoholu.

Obaj kierowcy pozbyli się prawa jazdy. To nie wszystkie konsekwencje, które spadną na nich. Będą musieli ponieść koszty, ponieważ pojazdy zostały uszkodzone. Odpowiedzą też za przestępstwo kierowania pojazdem po alkoholu, za co grozi do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Inowrocław; Ilustracja: OpenStreetMap

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.