• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Inowrocław > Propozycja Inowrocławia w sprawie S-10 przyjęta do rozpatrzenia

Inowrocław > Propozycja Inowrocławia w sprawie S-10 przyjęta do rozpatrzeniaInwestor przeanalizuje propozycję Inowrocławia, która zakłada, że droga ekspresowa łącząca Bydgoszcz z Toruniem przebiegałaby łukiem w pobliżu naszego miasta.

- Wniosek zostanie ujęty do analizy w opisie przedmiotu zamówienia w materiałach przetargowych w ramach planowanej kontynuacji procesu inwestycyjnego w zakresie budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń – poinformowała Zastępca Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Agnieszka Tokarz-Janczarska.

Miesiąc temu Inowrocław wystąpił z propozycją, aby nowa trasa nie przebiegała przez Solec Kujawski, ale dochodziła łukiem jak najbliżej Inowrocławia.

Prezydent Ryszard Brejza ocenia, że jest jeszcze możliwość, przy dobrej woli, uzupełnienia istniejącej koncepcji o jeszcze jeden wariant, który byłby optymalny dla naszego miasta.

- Dla Inowrocławia, dla Kujaw Zachodnich proponowany przeze mnie przebieg jest bardzo ważny. To w dużym stopniu być albo nie być dla jeszcze szybszego rozwoju gospodarczego naszego miasta – podkreśla Prezydent.

Proponowany przez Inowrocław wariant, choć odważny, na pewno przyczyniłby się do rozwoju gospodarczego, ale także poprawił komunikację Inowrocławia oraz okolicznych miejscowości z Bydgoszczą i Toruniem. Inowrocław jest przecież jedynym miastem prezydenckim w województwie, które nie ma dostępu do żadnej drogi dwujezdniowej.

Obecnie GDDKiA przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na dokumentację drogi S-10.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające słowa wulgarne, obraźliwe oraz szerzące treści reklamowe lub zabronione prawem zostaną usunięte.

Kod antyspamowy
Odśwież

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.