• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Inowrocław > Młodzież z „dwójki” reklamuje miasto wśród rówieśników z zagranicy

Inowrocław > Młodzież z „dwójki” reklamuje miasto wśród rówieśników z zagranicySzkoła Podstawowa nr 2 w Inowrocławiu od ponad miesiąca uczestnicy w międzynarodowym programie eTwinning. Zakwalifikował się do niego projekt pod nazwą „Let’s go sightseeing”.

W projekcie bierze udział 9 europejskich szkół z: Grecji, Hiszpanii, Włoch (dwie szkoły), Serbii, Litwy oraz Turcji (dwie szkoły).

Uczniowie przez cały rok szkolny realizują aktywnie etapy i zadania projektu oraz zamieszczają zdjęcia i informacje na specjalnie stronie TwinSpace, stworzonej na cele tego projektu.

- Chciałabym uświadomić uczniom, że język angielski potrzebny jest do komunikacji. Dzięki temu projektowi mogą tego doświadczyć – powiedziała koordynator projektu, Katarzyna Wilińska.

Na początku października zakończony został pierwszy etap, w którym uczniowie zbierali informacje na temat ciekawych miejsc w Inowrocławiu, a następnie stworzyli piękne prace zawierające zdjęcia i opisy naszego miasta w języku angielskim. Prace te wraz z pamiątkami promującymi Inowrocław zostały wysłane do szkół partnerskich m.in. do Włoch i Grecji. Były tam także pluszowe wiewiórki otrzymane od Prezydenta Inowrocławia.

Uczniowie „dwójki” oczekują teraz z niecierpliwością na prace i pamiątki przesłane przez dzieci z zaprzyjaźnionych szkół. W kolejnym etapie projektu, a będzie to listopad i grudzień, uczniowie wykonają kartki świąteczne wraz z życzeniami, również w języku angielskim oraz prezentację multimedialną dotyczącą świąt w Polsce. Prace te wraz ze słodkim upominkiem zostaną po raz kolejny wysłane do partnerów programu eTwinning.

- Uważam za szczególne wyróżnienie fakt, że koordynatorem całego projektu jest nauczyciel inowrocławskiej „dwójki”. Pani Katarzyna Wilińska z ogromnym zaangażowaniem zaszczepiła wśród uczniów i ich rodziców pasję do udziału w tym międzynarodowym projekcie – z dumą opowiada dyrektor szkoły Janusz Bartoszewicz.

W założeniach projektu jest również nauka słów oraz zwrotów w językach szkół partnerskich, co stanowi nie lada atrakcję dla młodych uczestników.

- Obecnie pracujemy nad powitaniami: γεια σου!, Ciao! Labas! Zdravo! Selam! Hola! – pochwalili się sami uczniowie.

Gratulujemy i życzymy uczniom i ich opiekunowi dalszych sukcesów w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami z europejskich szkół oraz w promowaniu naszego miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające słowa wulgarne, obraźliwe oraz szerzące treści reklamowe lub zabronione prawem zostaną usunięte.

Kod antyspamowy
Odśwież

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.