• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat lipnowski

Kikół > Uderzył w płot i pojechał dalej

Kikół > Uderzył w płot i pojechał dalejW sobotę po południu jadące jedną z ulic Kikoła czarne Audi uderzyło w płot. Kierowca samochodu po obejrzeniu strat w swoim samochodzie wsiadł za kółko i ruszył w dalszą drogę. Zdarzenie widział jednak właściciel sąsiedniej posesji.

Świadek kolizji powiadomił o kolizji krewnego właściciela posesji, której płot został uszkodzony. Mężczyźnie dopisało sporo szczęścia, po niedługo po otrzymaniu tej wiadomości zauważył opisywany przez sąsiada samochód w Lipnie. Postanowił więc go zatrzymać i wyjaśnić z kierowcą sprawę uszkodzonego płotu. Gdy do niego podszedł poczuł alkohol, bez wahania więc sięgnął po kluczyki do auta i powiadomił o wszystkim policjantów. Przybyły na miejsce patrol zbadał zatrzymanego 42-letniego kierowcę Audi – mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila.

Oczywiście 42-latek stracił prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu i spowodowanie w tym stanie kolizji zostanie dodatkowo ukarany przez sąd.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Uciął sobie drzemkę za kierownicą

Lipno > Uciął sobie drzemkę za kierownicąW poniedziałek wczesnym popołudniem na drodze w Ośmiałowie (gm. Lipno) zatrzymał się samochód. Jego kierowca zasnął za kierownicą nie gasząc silnika. O podejrzanym śpiochu ktoś powiadomił policję.

Według zgłoszenia kierowca Nissana zjechał na lewe pobocze na łuku drogi, zatrzymał się i zasnął za kierownicą. Auto stało częściowo na jezdni, silnik cały czas był włączony a kierowcy nie można było obudzić. Na miejsce został wysłany patrol drogówki.

Policjanci zastali auto we wskazanym miejscu, wciąż z pracującym silnikiem i kierowcą śpiącym za kierownicą. Mundurowi wyłączyli silnik i próbowali obudzić mężczyznę, ale udało się to dopiero po wyciągnięciu go z auta. Chociaż powiedzieć, że się obudził to małe nadużycie. Mężczyzna był zamroczony i nie potrafił udzielić odpowiedzi na żadne z zadanych mu pytań. Mimo takiego stanu 31-latka udało się przeprowadzić badanie alkomatem – wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi sprawdzili 31-latka, wypity alkohol to nie jedyny powód, z jakiego nie powinien siadać za kółkiem, bo nie posiada on prawa jazdy.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Wielgie > Zabrakło umiejętności by umknąć policji

Wielgie > Zabrakło umiejętności by umknąć policjiW niedzielę policjanci pełniący służbę w Zadusznikach (gm. Wielgie) kontrolowali prędkość pojazdów na ograniczeniu do 50 km/h. W pewnym momencie namierzyli jadącego o wiele za szybko motocyklistę, więc próbowali go zatrzymać do kontroli.

Młody chłopak jadący motorem nie miał jednak zamiaru się zatrzymać, zamiast tego zredukował bieg i chciał ominąć próbującego go zatrzymać policjanta. Chwilę potem nie udało mu się zapanować nad motocyklem i wypadł z drogi zaliczając solidny upadek. Nie ostudziło to jednak zapędów motocyklisty, porzucił swoją maszynę i próbował uciekać pieszo wzdłuż drogi by potem uciekać polem. Udało mu się uniknąć zatrzymania zaledwie tylko na chwilę, policjanci zatrzymali go niemal natychmiast.

Jak się okazało jadący motocyklem 18-latek nie miał nigdy prawa jazdy, a motocykl, którym się poruszał to samoróbka nie mająca dopuszczenia do poruszania się po drogach ani ubezpieczenia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Pierwsza łopata wbita – rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 559

Lipno > Pierwsza łopata wbita – rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 559Wczoraj w Kamieniu Kotowym odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna w kierunku Płocka. To początek realizacji inwestycji, której koszt ma wynieść około 59 milionów złotych.

O przebudowie tej drogi mieliśmy już okazję pisać, warto przypomnieć, że jest to dość intensywnie użytkowana droga łącząca Toruń i Płock. Firma Eurovia Polska, która wygrała przetarg na przebudowę drogi, ma zakończyć pracę w połowie przyszłego roku. W ramach modernizacji droga zostanie poszerzona do 7 metrów, powstaną pobocza, przebudowane będą istniejące zatoki autobusowe oraz powstaną nowe, tam gdzie to konieczne. Mają powstać także oświetlone przejścia dla pieszych, chodniki i ścieżki rowerowe, poprawiona zostanie geometria i organizacja najważniejszych skrzyżowań, zmienione zostanie oznakowanie pionowe i poziome. W Kamieniu Kotowym powstanie 4-wylotowe rondo.

Łącznie modernizacja obejmie 22-kilometrowy odcinek drogi. Na zrealizowane prace firma Eurovia daje 7-letnią gwarancję.

Źródło i zdjęcie: ZDW Bydgoszcz

Skępe > Chciał szybko posprzątać po dachowaniu

Skępe > Chciał szybko posprzątać po dachowaniuWczoraj ktoś zadzwonił na pogotowie z informacją, że w Lubowcu (gm. Skępe) doszło do dachowania, a kierowca auta z zakrwawioną twarzą oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce w celu zweryfikowania informacji udał się patrol policji.

Mundurowi we wskazanym miejscu zastali leżącego na dachu Seata, zastali również kierowcę, któremu, jak się okazało, nic poważnego się nie stało. Kierowca stwierdził, że uderzył w drzewo i to doprowadziło do dachowania. To, że oddalił się na chwilę z miejsca kolizji tłumaczył tym, że szukał telefonu, by zadzwonić po pomoc przy uprzątnięciu auta z drogi. Policjanci nabrali jednak pewnych podejrzeń, puste puszki po piwie w aucie oraz woń alkoholu dobiegająca od kierowcy kazały im przypuszczać, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Zapytany o alkohol kierowca przyznał się od razu, że go spożywał. Badanie wykazało u niego ponad dwa promile.

Kierowca nie stracił jednak prawa jazdy, bo go nigdy nie posiadał… Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Głupi sposób radzenia sobie z nerwami

Lipno > Głupi sposób radzenia sobie z nerwamiWczoraj rano policjanci z Lipna otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na ulicy Górnej. Jak się okazało nie było to jedyne zdarzenie, które wymagało tam interwencji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że oprócz wybitej szyby w aucie zgłaszającego na zaparkowanych tam samochodach widać wiele innych uszkodzeń. Wstępnie oszacowano, że ktoś spowodował tam straty na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Podczas interwencji do mundurowych zgłosiła się kobieta z sąsiedniej ulicy i powiedziała, że ktoś uszkodził bramę do jej posesji. Policjanci ustalili wstępnie trasę, jaką mógł się poruszać sprawca tych szkód i postanowili sprawdzić zapis monitoringu.

Dzięki zabezpieczonemu nagraniu udało się dzielnicowemu rozpoznać sprawcę, chwilę później podejrzany 45-latek był już w rękach policjantów. Okazało się, że uszkadzając 4 samochody i bramę chciał odreagować zdenerwowanie. Herbatka z melisy na pewno byłaby skuteczniejsza od niszczenia cudzego mienia, a już na pewno tańsza. Do tego za jej spożycie nie groziłoby 45-latkowi do 5 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Skępe > Zdemolował ponad 30 grobów

Skępe > Zdemolował ponad 30 grobówPrawdziwego barbarzyństwa dopuścił się 32-latek ze Skępego, który w nocy z piątku na sobotę zdemolował kilkadziesiąt grobów na cmentarzu w Skępem. Głupota i bezmyślność to najdelikatniejsze określenia tego, co wydarzyło się na cmentarzu.

Osoby, które w sobotę rano przyszły na groby bliskich zastały prawdziwe pobojowisko. Ponad 30 grobów zostało uszkodzonych, poprzewracane tablice i krzyże, zniszczone elementy nagrobków, porozrzucane kwiaty i znicze – wszystko wyglądało, jakby przeszło nad cmentarzem tornado. Wandal nie oszczędził nawet świeżo usypanego grobu.

O całej sprawie powiadomiona została policja, od początku było jasne, że dewastacja grobów to zwykły wandalizm, nic nie wskazywało na to, by sprawcy działali z innych pobudek. Szybkie śledztwo doprowadziło w ciągu kilku godzin do zatrzymania podejrzanego o dewastację 32-latka z okolic Skępego. Mężczyzna został zatrzymany, ale zarzuty postawiono mu dopiero w niedzielę, bo w chwili zatrzymania był pijany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Wlekli nieprzytomnego z rozbitą głową

Lipno > Wlekli nieprzytomnego z rozbitą głowąWczoraj wieczorem na ul. 3 Maja w Lipnie doszło do wypadku. Pasażer spadł ze skutera, a że jechał bez kasku to poranił sobie głowę. Jego koledzy zaczęli go ściągać z jezdni w sposób, który mroził krew w żyłach.

Świadek zdarzenia zauważył, że kilku mężczyzn usiłuje ściągnąć nieprzytomną osobę z jezdni. Podszedł do nich i próbował odwieźć ich od tego, bo mogli rannemu wyrządzić większą krzywdę niż sam upadek. Okazało się, że nieprzytomny był pasażerem skutera, niestety spadł z niego raniąc się w głowę. Koledzy próbowali go ściągnąć z jezdni i zanieść do domu. Apele interweniującego mężczyzny nic nie dały, dopiero gdy powiedział, że jest policjantem udało się ich przekonać by wezwać pogotowie.

Jak się okazało brak przytomności nie wynikał z upadku, ranny był kompletnie pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z powodu upojenia nie był w stanie utrzymać się na skuterze. 27-latek trafił do szpitala na badania i obserwację, ale obrażenia okazały się niegroźne.

Gdy rannemu udzielano pomocy 21-letni kierowca skutera niezauważenie się oddalił. Wcześniej jednak wspomniany wcześniej policjant zapamiętał go i zauważył, gdy ten próbuje uciec z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu odjechanie i przekazał w ręce przybyłych kolegów z komendy. Szybko wyszło na jaw, czemu próbował uciekać – badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu. Dodatkowo policjanci wykryli nieścisłości w dokumentach skutera.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Frustrację wyładowywał na nagrobkach

Lipno > Frustrację wyładowywał na nagrobkachW poniedziałek wieczorem na cmentarzu w Lipnie szalał 20-latek. Skakał po nagrobkach, kopał znicze i obrzucał nimi cmentarną kaplicę. Sprawiedliwość dopadła go jednak nadspodziewanie szybko.

20-latek dość mocno hałasował, odgłosy rozbijanego szkła dotarły do będącego w okolicy funkcjonariusza lipnowskiej policji. Policjant choć był po służbie i spędzał czas z rodziną postanowił interweniować, powiadomił o wandalu dyżurnego a następnie nie czekając na wsparcie udał się na cmentarz ująć go.

Zatrzymany 20-latek tłumaczył się, że przez problemy w życiu dopadła go złość, którą postanowił wyładować na cmentarzu. Będzie miał okazję wyładowywać się w pracach społecznych, bo taką karę otrzymał. Przyznał się do znieważenia miejsca pochówku i poprosił o możliwość dobrowolnego poddania się karze, na co przystał prokurator.

Źródło i zdjęcia: KPP Lipno

Lipno > Napadł na plebanię – pobił dwie osoby

Lipno > Napadł na plebanię – pobił dwie osobyW niedzielę późnym wieczorem do jednej z plebanii pod Lipnem wtargnął zamaskowany mężczyzna, który zaatakował mieszkającego tam księdza i jego matkę. Celem napastnika był rabunek.

Na napadniętej plebanii przebywał 65-letni ksiądz i jego 85-letnia matka. W pewnym momencie do środka wszedł zamaskowany mężczyzna, który rzucił się na księdza i jego matkę dotkliwie ich bijąc. Gdy oboje pobici nie stawiali już oporu zabrał saszetkę i uciekł. Myślał, że się obłowi, ale w saszetce było zaledwie 50 złotych.

Sprawcą napadu okazał się 30-latek z powiatu sierpeckiego, który został zatrzymany zaledwie kilkanaście godzin po rabunku. Mężczyzna stanie przed sądem pod zarzutem rozboju, grozi mu nawet 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: KPP Lipno

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.