• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat lipnowski

Lipno > Pościg za pijanym kierowcą

Lipno > Pościg za pijanym kierowcąPatrol drogówki natknął się wczoraj wieczorem na Forda, który próbował wjechać na drogę krajową nr 67 bez włączonych świateł. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd, nie spodziewali się, że nie będzie to rutynowa kontrola.

Auto stało na skrzyżowaniu z włączonym kierunkowskazem, gdy policjanci włączyli sygnały kierowca Forda nagle ruszył na wprost przez skrzyżowanie. Uciekał, mimo że policjanci dawali mu sygnały do zatrzymania, w pewnym momencie skręcił w drogę dojazdową do jednej z posesji, wysiadł z auta i odrzuciwszy kluczyki od samochodu zaczął uciekać pieszo.

Po krótkim pościgu mężczyzna został jednak zatrzymany, okazało się, że ma powody by unikać kontroli drogowej. 27-latek nie miał prawa jazdy a do tego był pijany – wydmuchał 0,8 promila. Teraz czeka go wizyta w sądzie – grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W niezłe tarapaty wpadł także pasażer Forda, który nie mogąc pogodzić się z „niesprawiedliwością” wobec swojego kolegi zaczął awanturować się z funkcjonariuszami. Najpierw zaczął krzyczeć i wyzywać policjantów, potem przeszedł do plucia i szarpania się z jednym z interweniujących funkcjonariuszy. 23-latek trafił do aresztu, odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów – grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Lipno

Dobrzyń n. Wisłą > Dokopał się do pocisku moździerzowego

Dobrzyń n. Wisłą > Dokopał się do pocisku moździerzowegoWczoraj rano policjanci z Dobrzynia otrzymali nietypowe zgłoszenie – pewien mężczyzna oświadczył, że podczas kopania stawu znalazł prawdopodobnie jakiś niewybuch. Od razu na miejsce udał się patrol.

Mężczyzna około godziny 7:00 zadzwonił na policję z informacją, że podczas kopania stawu natknął się na coś, co przypomina pocisk. Nie chcąc ryzykować wybuchu przerwał prace i poprosił o pomoc mundurowych. Policjanci zabezpieczyli miejsce i wezwali patrol saperski z Inowrocławia. Wojskowi zabezpieczyli niewybuch oraz sprawdzili dokładnie wykop – znaleźli tam jeszcze dwa pociski. Były to pociski moździerzowe z okresu II Wojny Światowej typu B-81.

Źródło: KPP Lipno

Wielgie > Ciało mężczyzny wydobyte ze stawu

Wielgie > Ciało mężczyzny wydobyte ze stawuDziś w nocy ze stawu w Czerskich Rumunkach (gm. Wielgie) wydobyto ciało mężczyzny. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nie podaje okoliczności zdarzenia, informuje jedynie, że wydobyte na brzeg ciało należało do około 40-letniego mężczyzny.

W sprawie utonięcia prowadzone jest dochodzenie.

Źródło: KW PSP Toruń

Lipno > Z siekierą na sąsiada…

Lipno > Z siekierą na sąsiada…Tydzień temu doszło do kłótni między dwoma sąsiadami w Lipnie. Nerwowy 18-latek jako argumentu użył siekiery.

Już ubiegłą w niedzielę doszło do groźnego zajścia między sąsiadami. Mężczyzna wracając ze spaceru ze swoją znajomą został zaczepiony przez 18-letniego sąsiada. Zaczęło się od wyzwisk i obelg, nastolatka jednak poniosło i rzucił w zaczepionego kamieniem. Uderzony postanowił powiadomić o wszystkim policję.

Interwencja mundurowych na niewiele się zdała bo już następnego dnia doszło do kolejnej kłótni. Tym razem 18-latek pojawił się na schodach domu mężczyzny z siekierą w ręce. Po serii wyzwisk i gróźb zaatakował nią mieszkańca Lipna, ten zastawił się ręką. Znów musiała interweniować policja.

W środę mundurowi zatrzymali krewkiego 18-latka, trafił do aresztu i usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Strach pomyśleć do czego mogłoby dojść, gdyby proponowany przez niektórych powszechny dostęp do broni palnej stał się faktem…

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Spory zapas narkotyków pod butlą z gazem

Lipno > Spory zapas narkotyków pod butlą z gazemŹle zaczął się długi weekend dla pewnego 41-latka z Lipna. Nie spodziewał się, że w sobotnie popołudnie odwiedzą go policjanci…

Mundurowi zjawili się w mieszkaniu mężczyzny nieprzypadkowo, otrzymali bowiem informację, że 41-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Postanowili więc sprawdzić tę informację. Od początku ich wizyty zaskoczony gospodarz bardzo nerwowo się zachowywał, zwróciło to uwagę funkcjonariuszy. Szybko okazało się, że przyczyną zdenerwowania są woreczki strunowe z suszem roślinnym i białym proszkiem, które trzymał w ręce. Już samo to wystarczyło, aby go zatrzymać, ale policjanci sprawdzili lokal dokładniej i w specjalnej skrytce pod butlą z gazem w kuchni znaleźli szczelnie zaklejone zawiniątko, a w nim jeszcze więcej woreczków i dwie większe paczki z podejrzanymi substancjami.

Łącznie w mieszkaniu 41-latka znaleziono prawie 70 woreczków i dwie paczki z narkotykami o łącznej wadze prawie 800 gramów. Oczywiście mężczyzna trafił do aresztu, gdzie został przesłuchany a następnie postawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Wymusił pierwszeństwo ciągnikiem – dwie osoby w szpitalu

Lipno > Wymusił pierwszeństwo ciągnikiem – dwie osoby w szpitaluDziś przed południem na drodze krajowej nr 10 w Kolankowie pod Lipnem kierujący ciągnikiem rolniczym wymusił pierwszeństwo na samochodzie osobowym. Kierowca i pasażerka osobówki trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00, na skrzyżowaniu krajówki z drogą na Głodowo kierujący ciągnikiem rolniczym wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie.

Na czas wykonywanych czynności zabezpieczających przejazd w tym miejscu był utrudniony.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadku

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadkuW piątek rano na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Mężczyzna, który do niego doprowadził, próbował uciec – zatrzymali go policjanci z posterunku w Kikole.

35-latek kierując VW najechał na tył Audi, które oczekiwało na możliwość skrętu w lewo a następnie uderzył w zaparkowanego nieopodal Forda. Uderzone Audi wyjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym Oplem. Przez przypadek na miejscu zdarzenia przyjechali policjanci z posterunku w Kikole, zaczęli więc udzielać pomocy poszkodowanym. Zamieszanie wykorzystał sprawca zdarzenia, który zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiała kierująca uderzonym Audi kobieta. Sprawca wypadku chciał ucieczką uniknąć konsekwencji nie tylko za spowodowanie wypadku. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy a jego pojazd nie miał ani ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Próbował wymusić pieniądze od świadka w jego sprawie

Lipno > Próbował wymusić pieniądze od świadka w jego sprawieW sobotę na policję w Lipnie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o próbie wymuszenia od niego 500 złotych. Znał sprawcę, bo zeznawał w innej sprawie przeciwko niemu.

Pokrzywdzony zeznał, że za pośrednictwem komunikatora internetowego znany mu 19-latek żądał od niego 500 zł, zagroził, że jeśli ich nie dostanie rozliczy się z nim w inny sposób. Groził nawet pozbawieniem życia. Zastraszony mężczyzna bojąc się, że 19-latek spełni groźbę postanowił poprosić o pomoc policjantów. Ci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego, wczoraj decyzją sądu został on osadzony w areszcie na trzy miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Dobrzyń n. Wisłą > Makabryczny wypadek w Strachoniu

Dobrzyń n. Wisłą > Makabryczny wypadek w Strachoniu W niedzielę rano doszło do tragicznego wypadku na drodze w miejscowości Strachoń. 48-latka z okolic Płocka zginęła w zderzeniu jej auta z drzewem.

Póki co nie są znane przyczyny tragedii, ustalono jedynie, że na łuku drogi kobieta straciła panowanie nad samochodem i wypadła z jezdni. Z dużą siłą uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zderzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu, jechała sama.

Policja prowadzi dochodzenie, najprawdopodobniej jednak kobieta źle oceniła warunki na drodze.

Dobrzyń n. Wisłą > Makabryczny wypadek w Strachoniu

Źródło i zdjęcia: KPP Lipno

Lipno > Pracownica banku udaremniła plan oszustów

Lipno > Pracownica banku udaremniła plan oszustówDo jednego z lipnowskich banków w czwartek przyszła 78-kobieta, chciała wypłacić swoje oszczędności by pomóc synowej wyjść z opresji po wypadku drogowym. Kobieta obsługująca staruszkę postanowiła upewnić się, czy na pewno historia ta jest prawdziwa.

Historia opowiedziana przez 78-latkę wydała się pracownicy banku bardzo znajoma. Do kobiety miała zadzwonić jej synowa i powiedzieć, że miała wypadek samochodowy i żeby uniknąć poważniejszych konsekwencji musi poszkodowanej wypłacić odszkodowanie w kwocie … 180 tysięcy złotych. Jeśli nie zapłaci takiej kwoty trafi do aresztu, a tak uda się to załatwić „po cichu”.

Historię synowej miał potwierdzić przez telefon policjant, który poinstruował staruszkę co i jak ma zrobić, by pomóc synowej.

Pracownica banku skontaktowała się z policją – szybko okazało się, że oczywiście żadnego wypadku nie było a cała historia to próba wyłudzenia pieniędzy. Tym razem się nie udało, ale jak wiele starszych osób daje się nabrać na taką i podobne historie? Co ciekawe rośnie apetyt oszustów. Do tej pory próbowali wyłudzać mniejsze kwoty, ale ostatnio „stawki” rosną. Niedawno we Włocławku udaremniono w podobny sposób próbę wyłudzenia 100 tys. złotych, tu również zareagowała pracownica banku, dzięki czemu ponad 80-letni mężczyzna nie stracił oszczędności.

Kampanie edukacyjne i informowanie o takich zdarzeniach nie przynosi jednak rezultatu, emocje jakie pojawiają się w takich sytuacjach wyłączają myślenie, chce się pomóc bliskiej osobie. A wystarczy jedynie spytać dzwoniącą osobę o imię lub datę urodzenia – oszuści rzadko posiadają takie informacje. Trzeba również pamiętać, że żaden policjant nie zaangażuje się w załatwianie sprawy „po cichu” a żadnych pieniędzy nie należy przekazywać nieznanym osobom.

Źródło: KPP Lipno

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.