• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Lipno > Tragiczny wypadek na „dziesiątce”

Lipno > Tragiczny wypadek na „dziesiątce”Dwie kobiety zginęły w zderzeniu osobówki i ciężarówki, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 10 w Lipnie. Dwie osoby zginęły, dwie, w tym małe dziecko, trafiły do szpitala.

Kierująca osobowym Oplem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jastrzębskiej w Lipnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce jadącej od strony Rypina. Kierowca ciężarowego Volvo nie był w stanie uniknąć zderzenia.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły pasażerki Opla w wieku 46 i 75 lat. Kierująca Oplem oraz dwu i pół letnie dziecko trafiły do szpitali w Lipnie i Toruniu.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Szajka złodziei w rękach policji

Lipno > Szajka złodziei w rękach policjiOd listopada w okolicach Lipna dochodziło do kradzieży, policjanci prowadzący te sprawy doszli do wniosku, że za serią przestępstw stoi współpracująca ze sobą grupa osób. Rozpoczęli zbieranie dowodów, ale dopiero ostatni ich skok dostarczył ostatecznych przesłanek do zatrzymania.

W listopadzie z chłodni jednej z firm z Lipna skradziono elementy urządzeń ze stali kwasoodpornej, na przełomie stycznia i lutego z zaparkowanego na terenie firmy samochodu po wyłamaniu drzwi zniknęły elektronarzędzia. Także w styczniu z garażu w miejscowości Okrąg skradziono elektronarzędzia i zestaw kluczy, w tym samym miesiącu z zaparkowanego samochodu po wybiciu szyby złodzieje zabrali torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Poza tym na terenie Lipna zginęły worki z węglem i elektronarzędzia. Sprawcy pozostawali bezkarni, ale mundurowi podejrzanych mieli na oku i czekali na ich błąd.

W ubiegłym tygodniu nadarzyła się okazja do zakończenia przestępczego procederu podejrzanej szajki. W czwartek z terenu lipnowskiej firmy wynieśli 15 butli gazowych do napędzania wózków widłowych oraz spawarkę o wartości 2,5 tysiąca złotych. Szybka akcja policji pozwoliła odzyskać łup i postawić zatrzymanym zarzuty.

Do aresztu trafiły aż cztery osoby, które w różnych konfiguracjach dokonywały wspomnianych wcześniej kradzieży. Najwięcej zarzutów usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 21 i 28 lat, trzy zarzuty postawiono współpracującej z nimi 20-latce a za ostatni skok odpowie 46-latek.

Część wcześniej skradzionych przedmiotów udało się odzyskać w czasie przeszukań w miejscach związanych z zatrzymanymi, inne odnaleziono w lombardach, gdzie zastawili je przestępcy.

Źródło i zdjęcia: KPP Lipno

Lipno > Zawadził o busa, ale nawet tego nie poczuł

Lipno > Zawadził o busa, ale nawet tego nie poczułWczoraj przy jednej z ulic Lipna częściowo na chodniku zaparkowany został dostawczak, jego kierowca szybko przekonał się, że stanie w taki sposób może skończyć się problemami.

Około południa 32-latek zaparkował swojego busa w sposób nieprawidłowy a następnie na chwilę wyszedł z pojazdu. Gdy do niego wrócił, zanim zdążył ruszyć poczuł mocne uderzenie w tył pojazdu. Jego bus został popchnięty do przodu z taką siłą, że uderzył w latarnię poważnie ją uszkadzając. Jak się okazało skrzynia ładunkowa busa została zmiażdżona.

Niestety ciężarówka, która dokonała takich zniszczeń nie zatrzymała się, kierujący nią mężczyzna zwyczajnie pojechał dalej w kierunku Rypina. Właściciel busa zawiadomił o tym fakcie policję, mundurowi mając informacje wystarczające do namierzenia sprawcy poprosili o pomoc kolegów z Rypina, funkcjonariusze tamtej komendy nie mieli więc problemu z zatrzymaniem ciężarowego Mercedesa. Kierujący nim 55-latek tłumaczył się, że nic nie wie o żadnej kolizji, a otarcia na jego samochodzie to ślady wcześniejszego zdarzenia. Ślady na ciężarówce pasowały jednak do zdarzenia w Lipnie, nie było więc wątpliwości, że to właśnie ten pojazd uszkodził nieprawidłowo zaparkowane Renault.

Mundurowi postanowili skierować sprawę ukarania kierowcy Mercedesa do sądu, kierowca Renault otrzymał mandat za nieprawidłowe parkowanie. Choć sprawcą kolizji okazał się kierowca Mercedesa to i kierowca dostawczego busa nie pozostaje tutaj bez winy – swoim nieprawidłowym parkowaniem utrudnił ruch.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Auto wjechało w ścianę budynku

Lipno > Auto wjechało w ścianę budynkuW środku nocy w ubiegły czwartek mieszkańcy jednego z domów pod Lipnem przeżyli chwile grozy. Gwałtowną pobudkę zapewnił im kierowca auta, który wjechał w ścianę ich domu.

Wszystko wydarzyło się około godziny 1:00 w nocy, osobowy Mercedes wbił się w ścianę domu powodując spore jej uszkodzenia. Gdy na miejscu pojawili się policjanci zastali przy samochodzie dwie osoby, trzecia siedziała na siedzeniu pasażera w samochodzie. Nikt z obecnych nie przyznawał się do prowadzenia pojazdu, za to każde z nich było pijane. 22-latka spod Skępego miała 2 promile, 20-latek również z okolic Skępego ponad 1,7 promila a 26-letni właściciel Mercedesa z powiatu sierpeckiego ponad 3 promile!

Cała trójka mieszała się w zeznaniach wypierając się prowadzenia pojazdu, policjanci mieli sporo problemów z ustaleniem, kto siedział za kierownicą. Ostatecznie przyciśnięty przez nich właściciel Mercedesa przyznał się, że to on kierował autem. 26-latek stracił prawo jazdy i dobrowolnie poddał się karze za kierowanie pojazdem po alkoholu, wkrótce stanie jeszcze przed sądem za spowodowanie kolizji.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Okazja czyni złodzieja

Lipno > Okazja czyni złodziejaPracownik jednej z lipnowskich firm nie spodziewał się, że na ogrodzonym terenie w środku nocy ktoś może ukraść pieniądze z jego samochodu. Pozostawione otwarte drzwi okazały się jednak pokusą dla złodzieja.

We wtorek około godziny 22:00 kierowca ciężarówki po całym dniu jazdy po powiecie lipnowskim postanowił zrobić sobie przerwę na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie. Zaparkował samochód koło dystrybutora paliwa i opuścił pojazd pozostawiając otwarte drzwi. Nie przypuszczał, że o tej porze na ogrodzonym terenie zaparkowane auto kogokolwiek zainteresuje. Po przerwie ruszył w dalszą podróż. Około godziny 4:00 rano po zakończeniu pracy mężczyzna wziął swój portfel i zauważył, że jest podejrzanie lekki – w portfelu brakowało około 4,5 tysiąca złotych, które były utargiem z całego dnia pracy. Oczywiście natychmiast zgłosił kradzież.

Szybko ustalono, że jednym z niewielu miejsc, w których mogło dojść do kradzieży jest teren PUK w Lipnie. Na szczęście jest tam monitoring, kamery zarejestrowały mężczyznę, który po godzinie 22:00 wchodzi na teren PUK, następnie wsiada do pojazdu a po chwili dochodzi. Niestety sam wizerunek to nie wszystko, trzeba było jeszcze ustalić personalia podejrzanego, ale i tu pomógł szczęśliwy przypadek.

W czwartek właściciel poszkodowanej firmy rozpoznał podejrzanego, gdy ten jechał taksówką. Gdy tylko taksówka się zatrzymała wyciągnął z niej 58-latka z Lipna a następnie wezwał policję. Mundurowi przejęli zatrzymanego, w ramach czynności wyjaśniających przeszukano jego mieszkanie, ale pieniędzy tam nie znaleziono, dopiero podczas szczegółowej rewizji znaleziono przy 58-latku 1500 złotych pochodzących z kradzieży. Mężczyzna ukrył je w skarpecie, niestety pozostałą kwotę zdążył już wydać.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > 40 półnagich mężczyzn na polu – do akcji wkroczyła policja

Lipno > 40 półnagich mężczyzn na polu – do akcji wkroczyła policjaW sobotę po południu dyżurnego policji z Lipna poinformowano o dziwnym zbiegowisku na polu w miejscowości Okrąg (gm. Lipno). Według relacji zgłaszającego na polu znajduje się kilkudziesięciu mężczyzn bez koszulek i ewidentnie przygotowują się do bójki.

Policjanci z Lipna wezwali posiłki z Rypina i udali się we wskazane miejsce. Faktycznie zgłaszający mówił prawdę, 40 mężczyzn na widok radiowozów rzuciło się do ucieczki. Policjantom udało się zatrzymać 13 osób.

Okazało się, że była to tzw. ustawka kibiców Włocłavii Włocławek, ŁKS Łódź, Sparty Brodnica i Legii Chełmża. Na polu miała rozegrać się między nimi bitwa. Mundurowi próbują ustalić personalia pozostałych osób biorących udział w zbiorowisku. Większość zatrzymanych została już zwolniona, czterech osadzono w areszcie. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono amfetaminę, natomiast 22-latek ze Złotoryi podczas ucieczki samochodem nie chciał zatrzymać się mimo sygnałów wydawanych przez policjantów z oznakowanego radiowozu. Mężczyzna był tak zdeterminowany, że próbował zepchnąć radiowóz z drogi. 22-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Zdziwił się, gdy zobaczył kto przyjechał kupić od niego rower

Lipno > Zdziwił się, gdy zobaczył kto przyjechał kupić od niego rowerW poniedziałek mieszkaniec osiedla Armii Krajowej w Lipnie zauważył, że z piwnicy ktoś ukradł mu rower. Zgłosił sprawę na policję, ale rozpoczął też własne śledztwo.

Mężczyzna postanowił sprawdzić portale ogłoszeniowe, liczył, że złodziej może chce sprzedać wart około 700 złotych rower. Przeczucie go nie myliło, namierzył ogłoszenie, w którym jakaś kobieta oferowała na sprzedaż jego rower, który poznał po kilku charakterystycznych cechach. Okradziony zadzwonił pod podany numer – odebrał jakiś mężczyzna, który owszem chciał sprzedać rower, ale nie chciał podać swojego adresu. Zgodził się jednak na spotkanie w umówionym miejscu.

Właściciel roweru udał się we wskazane miejsce wraz z funkcjonariuszami policji. Gdy podjeżdżał tam samochodem zauważył parę z rowerami, w tym z jego rowerem.

Na widok podjeżdżającego samochodu stojący tam mężczyzna stał jak wryty. 22-latek rozpoznał auto swojego sąsiada, któremu ukradł rower… Nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i nawet nie próbował uciekać. Zarówno 22-latek jak i jego 16-letnia towarzyszka zostali zatrzymani. W toku przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży, nastolatka została puszczona wolno, bo nie wiedziała nawet, że rower, który trzymała był kradziony.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Kraksa w trakcie zawracania

Lipno > Kraksa w trakcie zawracaniaWczoraj po godzinie 21:00 na drodze krajowej nr 67 w Łochocinie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście obyło się bez ofiar i rannych, ale i tak sprawdza zdarzenia stracił prawo jazdy.

Podczas zawracania kierowca Hyundaia nie udzielił pierwszeństwa przejazdu VW Passatowi przez co doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Uderzony w bok Passat wpadł do rowu.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, okazało się jednak, że obaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji, 24-latek z okolic Wielgiego, za tak rażące naruszenie zasad ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia stracił na miejscu prawo jazdy, jego ukaraniem zajmie się sąd.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Z siekierą na sąsiada…

Lipno > Z siekierą na sąsiada…Tydzień temu doszło do kłótni między dwoma sąsiadami w Lipnie. Nerwowy 18-latek jako argumentu użył siekiery.

Już ubiegłą w niedzielę doszło do groźnego zajścia między sąsiadami. Mężczyzna wracając ze spaceru ze swoją znajomą został zaczepiony przez 18-letniego sąsiada. Zaczęło się od wyzwisk i obelg, nastolatka jednak poniosło i rzucił w zaczepionego kamieniem. Uderzony postanowił powiadomić o wszystkim policję.

Interwencja mundurowych na niewiele się zdała bo już następnego dnia doszło do kolejnej kłótni. Tym razem 18-latek pojawił się na schodach domu mężczyzny z siekierą w ręce. Po serii wyzwisk i gróźb zaatakował nią mieszkańca Lipna, ten zastawił się ręką. Znów musiała interweniować policja.

W środę mundurowi zatrzymali krewkiego 18-latka, trafił do aresztu i usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Strach pomyśleć do czego mogłoby dojść, gdyby proponowany przez niektórych powszechny dostęp do broni palnej stał się faktem…

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadku

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadkuW piątek rano na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Mężczyzna, który do niego doprowadził, próbował uciec – zatrzymali go policjanci z posterunku w Kikole.

35-latek kierując VW najechał na tył Audi, które oczekiwało na możliwość skrętu w lewo a następnie uderzył w zaparkowanego nieopodal Forda. Uderzone Audi wyjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym Oplem. Przez przypadek na miejscu zdarzenia przyjechali policjanci z posterunku w Kikole, zaczęli więc udzielać pomocy poszkodowanym. Zamieszanie wykorzystał sprawca zdarzenia, który zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiała kierująca uderzonym Audi kobieta. Sprawca wypadku chciał ucieczką uniknąć konsekwencji nie tylko za spowodowanie wypadku. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy a jego pojazd nie miał ani ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.