• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Lipno > 40 półnagich mężczyzn na polu – do akcji wkroczyła policja

Lipno > 40 półnagich mężczyzn na polu – do akcji wkroczyła policjaW sobotę po południu dyżurnego policji z Lipna poinformowano o dziwnym zbiegowisku na polu w miejscowości Okrąg (gm. Lipno). Według relacji zgłaszającego na polu znajduje się kilkudziesięciu mężczyzn bez koszulek i ewidentnie przygotowują się do bójki.

Policjanci z Lipna wezwali posiłki z Rypina i udali się we wskazane miejsce. Faktycznie zgłaszający mówił prawdę, 40 mężczyzn na widok radiowozów rzuciło się do ucieczki. Policjantom udało się zatrzymać 13 osób.

Okazało się, że była to tzw. ustawka kibiców Włocłavii Włocławek, ŁKS Łódź, Sparty Brodnica i Legii Chełmża. Na polu miała rozegrać się między nimi bitwa. Mundurowi próbują ustalić personalia pozostałych osób biorących udział w zbiorowisku. Większość zatrzymanych została już zwolniona, czterech osadzono w areszcie. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono amfetaminę, natomiast 22-latek ze Złotoryi podczas ucieczki samochodem nie chciał zatrzymać się mimo sygnałów wydawanych przez policjantów z oznakowanego radiowozu. Mężczyzna był tak zdeterminowany, że próbował zepchnąć radiowóz z drogi. 22-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Zdziwił się, gdy zobaczył kto przyjechał kupić od niego rower

Lipno > Zdziwił się, gdy zobaczył kto przyjechał kupić od niego rowerW poniedziałek mieszkaniec osiedla Armii Krajowej w Lipnie zauważył, że z piwnicy ktoś ukradł mu rower. Zgłosił sprawę na policję, ale rozpoczął też własne śledztwo.

Mężczyzna postanowił sprawdzić portale ogłoszeniowe, liczył, że złodziej może chce sprzedać wart około 700 złotych rower. Przeczucie go nie myliło, namierzył ogłoszenie, w którym jakaś kobieta oferowała na sprzedaż jego rower, który poznał po kilku charakterystycznych cechach. Okradziony zadzwonił pod podany numer – odebrał jakiś mężczyzna, który owszem chciał sprzedać rower, ale nie chciał podać swojego adresu. Zgodził się jednak na spotkanie w umówionym miejscu.

Właściciel roweru udał się we wskazane miejsce wraz z funkcjonariuszami policji. Gdy podjeżdżał tam samochodem zauważył parę z rowerami, w tym z jego rowerem.

Na widok podjeżdżającego samochodu stojący tam mężczyzna stał jak wryty. 22-latek rozpoznał auto swojego sąsiada, któremu ukradł rower… Nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i nawet nie próbował uciekać. Zarówno 22-latek jak i jego 16-letnia towarzyszka zostali zatrzymani. W toku przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży, nastolatka została puszczona wolno, bo nie wiedziała nawet, że rower, który trzymała był kradziony.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > Kraksa w trakcie zawracania

Lipno > Kraksa w trakcie zawracaniaWczoraj po godzinie 21:00 na drodze krajowej nr 67 w Łochocinie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście obyło się bez ofiar i rannych, ale i tak sprawdza zdarzenia stracił prawo jazdy.

Podczas zawracania kierowca Hyundaia nie udzielił pierwszeństwa przejazdu VW Passatowi przez co doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Uderzony w bok Passat wpadł do rowu.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, okazało się jednak, że obaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji, 24-latek z okolic Wielgiego, za tak rażące naruszenie zasad ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia stracił na miejscu prawo jazdy, jego ukaraniem zajmie się sąd.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Z siekierą na sąsiada…

Lipno > Z siekierą na sąsiada…Tydzień temu doszło do kłótni między dwoma sąsiadami w Lipnie. Nerwowy 18-latek jako argumentu użył siekiery.

Już ubiegłą w niedzielę doszło do groźnego zajścia między sąsiadami. Mężczyzna wracając ze spaceru ze swoją znajomą został zaczepiony przez 18-letniego sąsiada. Zaczęło się od wyzwisk i obelg, nastolatka jednak poniosło i rzucił w zaczepionego kamieniem. Uderzony postanowił powiadomić o wszystkim policję.

Interwencja mundurowych na niewiele się zdała bo już następnego dnia doszło do kolejnej kłótni. Tym razem 18-latek pojawił się na schodach domu mężczyzny z siekierą w ręce. Po serii wyzwisk i gróźb zaatakował nią mieszkańca Lipna, ten zastawił się ręką. Znów musiała interweniować policja.

W środę mundurowi zatrzymali krewkiego 18-latka, trafił do aresztu i usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Strach pomyśleć do czego mogłoby dojść, gdyby proponowany przez niektórych powszechny dostęp do broni palnej stał się faktem…

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadku

Lipno > Ucieczka z miejsca wypadkuW piątek rano na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Mężczyzna, który do niego doprowadził, próbował uciec – zatrzymali go policjanci z posterunku w Kikole.

35-latek kierując VW najechał na tył Audi, które oczekiwało na możliwość skrętu w lewo a następnie uderzył w zaparkowanego nieopodal Forda. Uderzone Audi wyjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym Oplem. Przez przypadek na miejscu zdarzenia przyjechali policjanci z posterunku w Kikole, zaczęli więc udzielać pomocy poszkodowanym. Zamieszanie wykorzystał sprawca zdarzenia, który zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiała kierująca uderzonym Audi kobieta. Sprawca wypadku chciał ucieczką uniknąć konsekwencji nie tylko za spowodowanie wypadku. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy a jego pojazd nie miał ani ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Pracownica banku udaremniła plan oszustów

Lipno > Pracownica banku udaremniła plan oszustówDo jednego z lipnowskich banków w czwartek przyszła 78-kobieta, chciała wypłacić swoje oszczędności by pomóc synowej wyjść z opresji po wypadku drogowym. Kobieta obsługująca staruszkę postanowiła upewnić się, czy na pewno historia ta jest prawdziwa.

Historia opowiedziana przez 78-latkę wydała się pracownicy banku bardzo znajoma. Do kobiety miała zadzwonić jej synowa i powiedzieć, że miała wypadek samochodowy i żeby uniknąć poważniejszych konsekwencji musi poszkodowanej wypłacić odszkodowanie w kwocie … 180 tysięcy złotych. Jeśli nie zapłaci takiej kwoty trafi do aresztu, a tak uda się to załatwić „po cichu”.

Historię synowej miał potwierdzić przez telefon policjant, który poinstruował staruszkę co i jak ma zrobić, by pomóc synowej.

Pracownica banku skontaktowała się z policją – szybko okazało się, że oczywiście żadnego wypadku nie było a cała historia to próba wyłudzenia pieniędzy. Tym razem się nie udało, ale jak wiele starszych osób daje się nabrać na taką i podobne historie? Co ciekawe rośnie apetyt oszustów. Do tej pory próbowali wyłudzać mniejsze kwoty, ale ostatnio „stawki” rosną. Niedawno we Włocławku udaremniono w podobny sposób próbę wyłudzenia 100 tys. złotych, tu również zareagowała pracownica banku, dzięki czemu ponad 80-letni mężczyzna nie stracił oszczędności.

Kampanie edukacyjne i informowanie o takich zdarzeniach nie przynosi jednak rezultatu, emocje jakie pojawiają się w takich sytuacjach wyłączają myślenie, chce się pomóc bliskiej osobie. A wystarczy jedynie spytać dzwoniącą osobę o imię lub datę urodzenia – oszuści rzadko posiadają takie informacje. Trzeba również pamiętać, że żaden policjant nie zaangażuje się w załatwianie sprawy „po cichu” a żadnych pieniędzy nie należy przekazywać nieznanym osobom.

Źródło: KPP Lipno

Lipno > 49-latka zginęła na miejscu

Lipno > 49-latka zginęła na miejscuWczoraj wieczorem około godziny 20:00 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 67 w okolicach Lipna. W zderzeniu dwóch aut zginęła 49-letnia kobieta.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Białowieżyn (gm. Lipno). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-latka kierując Audi na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Fordem. 30-latek kierujący Fordem ranny trafił do szpitala, sprawczyni wypadku zginęła na miejscu.

Póki co nie wiadomo czemu kobieta zjechała na lewy pas, wyjaśni to zapewne prowadzone przez policję dochodzenie.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Uciął sobie drzemkę za kierownicą

Lipno > Uciął sobie drzemkę za kierownicąW poniedziałek wczesnym popołudniem na drodze w Ośmiałowie (gm. Lipno) zatrzymał się samochód. Jego kierowca zasnął za kierownicą nie gasząc silnika. O podejrzanym śpiochu ktoś powiadomił policję.

Według zgłoszenia kierowca Nissana zjechał na lewe pobocze na łuku drogi, zatrzymał się i zasnął za kierownicą. Auto stało częściowo na jezdni, silnik cały czas był włączony a kierowcy nie można było obudzić. Na miejsce został wysłany patrol drogówki.

Policjanci zastali auto we wskazanym miejscu, wciąż z pracującym silnikiem i kierowcą śpiącym za kierownicą. Mundurowi wyłączyli silnik i próbowali obudzić mężczyznę, ale udało się to dopiero po wyciągnięciu go z auta. Chociaż powiedzieć, że się obudził to małe nadużycie. Mężczyzna był zamroczony i nie potrafił udzielić odpowiedzi na żadne z zadanych mu pytań. Mimo takiego stanu 31-latka udało się przeprowadzić badanie alkomatem – wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi sprawdzili 31-latka, wypity alkohol to nie jedyny powód, z jakiego nie powinien siadać za kółkiem, bo nie posiada on prawa jazdy.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Głupi sposób radzenia sobie z nerwami

Lipno > Głupi sposób radzenia sobie z nerwamiWczoraj rano policjanci z Lipna otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na ulicy Górnej. Jak się okazało nie było to jedyne zdarzenie, które wymagało tam interwencji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że oprócz wybitej szyby w aucie zgłaszającego na zaparkowanych tam samochodach widać wiele innych uszkodzeń. Wstępnie oszacowano, że ktoś spowodował tam straty na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Podczas interwencji do mundurowych zgłosiła się kobieta z sąsiedniej ulicy i powiedziała, że ktoś uszkodził bramę do jej posesji. Policjanci ustalili wstępnie trasę, jaką mógł się poruszać sprawca tych szkód i postanowili sprawdzić zapis monitoringu.

Dzięki zabezpieczonemu nagraniu udało się dzielnicowemu rozpoznać sprawcę, chwilę później podejrzany 45-latek był już w rękach policjantów. Okazało się, że uszkadzając 4 samochody i bramę chciał odreagować zdenerwowanie. Herbatka z melisy na pewno byłaby skuteczniejsza od niszczenia cudzego mienia, a już na pewno tańsza. Do tego za jej spożycie nie groziłoby 45-latkowi do 5 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Lipno > Wlekli nieprzytomnego z rozbitą głową

Lipno > Wlekli nieprzytomnego z rozbitą głowąWczoraj wieczorem na ul. 3 Maja w Lipnie doszło do wypadku. Pasażer spadł ze skutera, a że jechał bez kasku to poranił sobie głowę. Jego koledzy zaczęli go ściągać z jezdni w sposób, który mroził krew w żyłach.

Świadek zdarzenia zauważył, że kilku mężczyzn usiłuje ściągnąć nieprzytomną osobę z jezdni. Podszedł do nich i próbował odwieźć ich od tego, bo mogli rannemu wyrządzić większą krzywdę niż sam upadek. Okazało się, że nieprzytomny był pasażerem skutera, niestety spadł z niego raniąc się w głowę. Koledzy próbowali go ściągnąć z jezdni i zanieść do domu. Apele interweniującego mężczyzny nic nie dały, dopiero gdy powiedział, że jest policjantem udało się ich przekonać by wezwać pogotowie.

Jak się okazało brak przytomności nie wynikał z upadku, ranny był kompletnie pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z powodu upojenia nie był w stanie utrzymać się na skuterze. 27-latek trafił do szpitala na badania i obserwację, ale obrażenia okazały się niegroźne.

Gdy rannemu udzielano pomocy 21-letni kierowca skutera niezauważenie się oddalił. Wcześniej jednak wspomniany wcześniej policjant zapamiętał go i zauważył, gdy ten próbuje uciec z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu odjechanie i przekazał w ręce przybyłych kolegów z komendy. Szybko wyszło na jaw, czemu próbował uciekać – badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu. Dodatkowo policjanci wykryli nieścisłości w dokumentach skutera.

Źródło i zdjęcie: KPP Lipno

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.