• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat radziejowski

Osięciny > Wpadka handlarza tytoniem

Osięciny > Wpadka handlarza tytoniemPrawie 40 kilogramów nielegalnego tytoniu znaleźli policjanci u mieszkańca gminy Osięciny. Mężczyzna wprowadzając tytoń na rynek mógł uszczuplić dochody państwa nawet o trzydzieści tysięcy złotych z tytułu nieopłaconej akcyzy.

Mundurowi w toku działań wymierzonych w przestępczość gospodarczą namierzyli podejrzanego 53-latka. Po zebraniu wystarczających informacji udali się na jego posesję na terenie gminy Osięciny i tam podczas przeszukania znaleźli 38,6 kg krajanki tytoniowej oraz 400 papierosów, oczywiście wszystko bez znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna został przesłuchany a jego „towar” zarekwirowany. Na tym jednak sprawa się nie kończy, 53-latek może zostać ukarany grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Osięciny > Auto rozpadło się na dwie części

Osięciny > Auto rozpadło się na dwie części54-letni mężczyzna zginął w wypadku do którego doszło w piątek około godziny 22:40 w Samszycach (gm. Osięciny). Auto mężczyzny po uderzeniu w drzewo rozpadło się na dwie części.

Dokładne okoliczności wypadku nie są znane, ustalono jedynie, że auto kierowane przez 54-latka zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo. To nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu i jest wielce prawdopodobne, że tak jak w innych przypadkach, tak i teraz zawiniła nadmierna prędkość. Można to wywnioskować po stanie Opla Vectry, którym jechał wspomniany 54-latek. Auto rozpadło się na dwie części, które zatrzymały się dopiero na pobliskim polu. Pojazd został całkowicie zniszczony, kierowca nie miał szans na wyjście z tego cało.

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii.Osięciny > Auto rozpadło się na dwie części

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Piotrków Kuj. > Chłopiec ranny w wypadku w Palczewie

Piotrków Kuj. > Chłopiec ranny w wypadku w PalczewieDziś rano tuż po godzinie 8:00 doszło do groźnego wypadku w Palczewie (gm. Piotrków Kuj.). 12-letni chłopiec został potrącony przez samochód osobowy – policja szuka świadków zdarzenia.

Póki co nie są znane dokładne okoliczności wypadku, ustalono jedynie, że jadący drogą wojewódzką nr 267 w kierunku Bytonia 69-latek z nieznanych przyczyn uderzył w przechodzącego przez jezdnię 12-letniego chłopca. Potrącone dziecko zostało zabrane przez LPR do szpitala.

Policjanci ustalają okoliczności potrącenia, dlatego też zwracają się do wszystkich osób, które widziały zdarzenie z prośbą o kontakt. Szczególnie zależy na kontakcie z kierowcą samochodu ciężarowego, który w momencie zdarzenia jechał przez Palczewo w kierunku Bytonia. Telefon kontaktowy to 54 231 84 00.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Piotrków Kuj. > Intruz wjechał na posesję i uszkodził samochód

Piotrków Kuj. > Intruz wjechał na posesję i uszkodził samochódNa teren jednej z posesji w gminie Piotrków Kujawski w środku nocy wjechał Citroen. Kierowca nie zapanował nad autem i uderzył w zaparkowanego tam Mercedesa.

Właściciel posesji zauważył, że siedzący za kierownicą Citroena mężczyzna może być pijany, więc powiadomił o wszystkim policję. Na miejsce przybył najbliższy patrol, policjanci podjęli interwencję i od razu ustalili, że mężczyzna jest pijany. 39-latek wydmuchał aż 3,2 promila. Jakby tego było mało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był poszukiwany przez inowrocławską prokuraturę.

39-latek wylądował w celi, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz jazdę bez uprawnień. Zanim wyjdzie na wolność będzie też musiał spotkać się z prokuratorem.

Źródło: KPP Radziejów

Piotrków Kuj. > Centymetry dzieliły od tragedii

Piotrków Kuj. > Centymetry dzieliły od tragediiWystarczy chwila nieuwagi lub roztargnienia, by spowodować poważne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia a nawet życia. Przekonał się o tym 55-letni kierowca TIRa, który przez zdawałoby się drobne niedopatrzenie o mało nie pozbawił życia pewnej kobiety.

Wczoraj przed południem pod Piotrkowem Kuj. mijały się dwa pojazdy – ciężarowy MAN z przyczepą kierowany przez wspomnianego 55-latka oraz osobowy Seat, za którego kierownicą siedziała 30-letnia kobieta. Pojazdy zapewne minęłyby się bezkolizyjnie, gdyby kierowca ciężarówki właściwie zabezpieczył drzwi przewożonej skrzyni ładunkowej. Niestety niezabezpieczone drzwi otworzyły się w trakcie jazdy i z dużą siłą uderzyły w dach mijanej osobówki. Siła była bardzo duża, metalowe drzwi rozerwały fragment dachu i wybiły szybę. Na szczęście kierująca Seatem kobieta nie zareagowała panicznie i szczęśliwie zatrzymała samochód.Piotrków Kuj. > Centymetry dzieliły od tragedii

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Radziejów > Dni otwarte funduszy UE z OHP

Radziejów > Dni otwarte funduszy UE z OHP18 i 19 maja 2017 r. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie brało udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich poprzez zorganizowanie przedsięwzięć. DOFE to akcja promocyjna polegająca na udostępnianiu szerokiemu gronu zainteresowanych projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

18 maja nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu pt. „Nasza flaga Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Konkurs został wcześniej ogłoszony wśród młodzieży uczącej się. Regulamin konkursu przewidywał proste wytyczne do stworzenia flagi DOFE: technika pracy dowolna, materiały wykorzystane do stworzenia pracy konkursowej dowolne oraz rozmiar flagi dowolny. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych. Flaga to symbol, znak rozpoznawczy dlatego też wygrana w konkursie flaga towarzyszyła MCK w Radziejowie w kolejnym przedsięwzięciu realizowanym w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W drugim dniu akcji pracownice MCK zorganizowały stoisko informacyjno-promocyjne pt. „Bądź otwarty na fundusze”, które miało miejsce w centrum Radziejowa przy Radziejowskim Domu Kultury na świeżym powietrzu. Podczas przedsięwzięcia można było otrzymać informacje o projektach realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, o możliwościach skorzystania z funduszy europejskich.

Akcja promocyjna pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, była również doskonałą okazją do promocji Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, a także promocji projektów realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej pn.” Obudź swój potencjał-YEI”

Monika Czyżewska
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie

Piotrków Kuj. > Wystarczyła godzina by ująć włamywaczy

Piotrków Kuj. > Wystarczyła godzina by ująć włamywaczyWłaściciel jednego ze sklepów spożywczych w Piotrkowie Kujawskim zauważył, że ktoś wybił szybę w drzwiach prowadzących na zaplecze sklepu. O wykrytym włamaniu powiadomił policjantów.

Do włamania doszło w poniedziałkową noc, ktoś wybił szybę w drzwiach i wyniósł z zaplecza papierosy i alkohol o wartości kilkuset złotych. Na miejscu włamania pierwsi zjawili się funkcjonariusze prewencji, którzy po pobieżnej analizie śladów ustalili podejrzanych. Nie minęła nawet godzina, a podejrzani o włamanie 27- i 28-latek byli w areszcie. Obaj byli kompletnie pijani, młodszy miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, starszy 2,8. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego towaru.

Mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Osięciny > Uliczki Osięcin bywają wyzwaniem dla kierowców

Osięciny > Uliczki Osięcin bywają wyzwaniem dla kierowcówPo raz kolejny okazuje się, że kierowcy zupełnie zapominają o tym, jak poruszać się na skrzyżowaniach, zwłaszcza gdy są to skrzyżowania dróg osiedlowych. Tam panuje prawo dżungli, o zasadzie prawej ręki mało kto pamięta.

Osiedle domków jednorodzinnych w Osięcinach jest poprzecinane licznymi uliczkami, wiele z nich jest drogami równorzędnymi, o czym niestety niewielu pamięta. Nawet jeśli skrzyżowania są zorganizowane inaczej i oznakowane kierowcy jeżdżą na pamięć, dochodzi więc do kolizji.

Ostatnio do groźnej kolizji doszło w piątek na skrzyżowaniu ulic Skarbka i Konopnickiej. 28-letni kierowca Mazdy wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy Mazdy. W wyniku zderzenia jedno z aut wypadło z drogi i wylądowało na ogrodzeniu pobliskiej posesji. Jeden z kierowców trafił do szpitala na badania, ale nic poważnego mu się nie stało.

Sprawca tej groźnie wyglądającej kolizji za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego został pozbawiony prawa jazdy, a karę wymierzy mu sąd.Osięciny > Uliczki Osięcin bywają wyzwaniem dla kierowców

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Piotrków Kuj. > Wjechał rowerem wprost pod pociąg

Piotrków Kuj. > Wjechał rowerem wprost pod pociągDo niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę po południu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Piotrkowie Kujawskim. Doszło tam do zderzenia pociągu towarowego z rowerzystą.

Maszynista pociągu towarowego widząc, że na torowisko wjeżdża rowerzysta próbował hamować, niestety nie łatwo było zatrzymać skład towarowy i lokomotywa uderzyła w rower powalając rowerzystę na ziemię. Ku zdziwieniu maszynisty i świadków zdarzenia rowerzysta jak gdyby nigdy nic wstał, wziął swój rower i zwyczajnie sobie poszedł. Na pierwszy rzut oka nikomu nic się nie stało, ale takie zdarzenia są z automatu zgłaszane policji. Mundurowi dość szybko ustalili dane osobowe rowerzysty i udali się pod jego adres.

Mężczyznę zastali w domu, faktycznie nie odniósł żadnych obrażeń, w zderzeniu ucierpiał jedynie rower. Rowerzysta miał więcej szczęścia niż rozumu, można rzec, że o włos uniknął śmierci… Nie uniknie jednak kary za spowodowanie kolizji z pociągiem, stanie za to przed sądem.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Bytoń > 5 osób rannych – auto wpadło do rowu

Bytoń > 5 osób rannych – auto wpadło do rowuW niedzielę doszło do groźnego zdarzenia w miejscowości Witowo (gm. Bytoń). Do przydrożnego rowu melioracyjnego wpadł samochód osobowy.

Z nieustalonych przyczyn kierowca samochodu wiozący czworo pasażerów wypadł z drogi asfaltowej i wpadł do głębokiego rowu melioracyjnego. Z pozoru banalne zdarzenie o mało nie skończyło się tragedią. Samochodem jechało troje dorosłych i dwoje dzieci, wszyscy zostali ranni i trafili do szpitali. Jedno z dzieci zostało zabrane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Okoliczności zdarzenia bada policja.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Gorąca linia redakcji: 535 767 011

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.