• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Powiat radziejowski

Dobre > Narkotyki ukryli w ogródku

Dobre > Narkotyki ukryli w ogródkuPolicjanci z Radziejowa rozpracowali małżeństwo handlujące narkotykami. Nielegalny towar ukrywali oni w ogródku.

Mundurowi przez jakiś czas obserwowali podejrzanego 27-latka i i jego żonę z gminy Dobre, a gdy już zebrali wystarczające dowody postanowili przerwać handlową działalność pary. Przeszukanie domu małżeństwa nie przyniosło żadnych rezultatów, ale prawdziwe skarby ukryte były pod kamieniami w ogródku. Tam policjanci znaleźli dwie torby foliowe wypełnione woreczkami z suszem roślinnym, proszkiem, kryształkami oraz tabletkami. Już wstępne testy potwierdziły, że to narkotyki – metaamfetamina, amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy. Łącznie zabezpieczono prawie ćwierć kilograma narkotyków.

Oczywiście 27-latek i jego żona zostali zatrzymani, decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące, kobietę objęto policyjnym dozorem i zwolniono do domu.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Piotrków Kuj. > Niesamowite szczęście młodego kierowcy

Piotrków Kuj. > Niesamowite szczęście młodego kierowcyWięcej szczęścia niż umiejętności miał pewien 19-latek, który wczoraj wieczorem w Kaczewie (gm. Piotrków Kuj.) rozbił swojego Peugeota. Najprawdopodobniej zawiniła prędkość większa niż umiejętności.

Około godziny 20:00 jadący drogą wojewódzką nr 266 19-latek nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym. Prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w filar wiaduktu. Siła uderzenia była potężna, auto zostało dosłownie rozerwane i wyrzucone na pole po przeciwnej stronie drogi…

Można to uznać za cud, ale młody kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń, trafił jednak do szpitala na badania. Sprawa zdarzenia ma swój ciąg dalszy, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Osięciny > Policja poszukuje sprawcy wypadku

W minioną sobotę na skrzyżowaniu dróg krajowej i wojewódzkiej pod Osięcinami doszło do groźnego zdarzenia. Kierowca cysterny próbując ominąć pojazd, który wymusił na nim pierwszeństwo wpadł do rowu. Nikomu nic się nie stało, ale sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje świadków lub osoby mogące wskazać kierującego Oplem Astrą II.

Wszystkie osoby, które rozpoznają pojazd lub osobę, lub były świadkami zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z  Komendą Powiatową Policji w Radziejowie ul. Kościuszki 31 pod nr tel. 542318400; 542318458.

 

Osięciny > Długa akcja po przewróceniu cysterny

Osięciny > Długa akcja po przewróceniu cysternyWczoraj przed godziną 10:00 w okolicach skrzyżowania drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 267 przewróciła się cysterna przewożąca paliwo. Droga przez kilkanaście godzin była zablokowana.

Z niepotwierdzonych oficjalnie informacji wynika, że cysterna przewróciła się podczas próby uniknięcia zderzenia z autem osobowym, którego kierowca postanowił zawrócić na skrzyżowaniu. Kierowca cysterny omijając zawracające auto nie był w stanie opanować swojego pojazdu, cysterna wypadła z drogi do przydrożnego rowu. . Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Akcja porządkowania po zdarzeniu trwała bardzo długo, konieczne było przepompowanie paliwa u uporządkowanie nawierzchni. Dodatkowe niebezpieczeństwo powodował fakt, że do zdarzenia doszło tuż obok stacji paliw. Przez wiele godzin skrzyżowanie było całkowicie zablokowane, policja wyznaczyła objazd przez Osięciny. Po jakimś czasie udało się udrożnić przejazd drogą nr 267 w ograniczonym stopniu, ale przejazd od skrzyżowania w kierunku Brześcia Kuj. był niemożliwy.

Bezpośrednia akcja trwała do późnych godzin nocnych.

Mapa: OpenStreetMap

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broni

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broniMieszkaniec powiatu radziejowskiego przeżył chwile grozy. Został porwany i był torturowany przez uzbrojonych napastników – wszystko z powodu rzekomego długu.

Rodzina 34-latka powiadomiła policję o podejrzeniu, że ich krewny został porwany z zamiarem torturowania. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, by zebrać więcej informacji, akurat wtedy w pobliżu posesji pojawił się samochód, w którym według świadków mógł jechać pokrzywdzony. Funkcjonariusze ruszyli za podejrzanym Seatem i zatrzymali go. Faktycznie w środku znajdował się 34-latek w towarzystwie trzech mężczyzn. Uwolniony potwierdził zgłoszenie rodziny i powiedział, że został uprowadzony.

Zebrane dowody wskazują, że napastnicy pozbawili 34-latka wolności i znęcali się nad nim, mężczyzna był przywiązany do drzewa, potem musiał wykopać dla siebie dół, grożono mu przy tym bronią, polewano benzyną i zamykano w kontenerze. Nie obyło się również bez bicia. Napastnicy żądali zwrotu rzekomej należności.

Porwanie to jednak tylko część problemów zatrzymanej trójki. Podczas przeszukań dokonanych w samochodzie oraz w siedzibie firmy jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli 2 sztuki broni oraz zbiorniki i cysternę z kilkunastoma tysiącami litrów oleju napędowego w środku. Wszystko wskazuje na to, że paliwo pochodzi z nielegalnego źródła.

Trójka zatrzymanych w wieku 30 – 36 lat usłyszała już zarzuty, póki co spędzą w areszcie trzy miesiące, ale czekać ich może znacznie dłuższa odsiadka.

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broni
Źródło i zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Osięciny > Produkowali papierosy na masową skalę

Osięciny > Produkowali papierosy na masową skalęW środę do aresztu trafili czterej mężczyźni, którzy pracowali przy nielegalnym wyrobie papierosów pod Osięcinami. Gdyby papierosy trafiły na rynek straty skarbu państwa szłyby w miliony złotych.

Ponad 14 ton krajanki tytoniowej znajdowało się w nielegalnej wytwórni tytoniu. Gdy na teren posesji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego z Radziejowa produkcja papierosów szła w najlepsze. 27-latek z województwa łódzkiego oraz trzech obcokrajowców w wieku 31, 34 i 42 lata, którzy pracowali przy tytoniu, zostali zatrzymani.

W wytwórni znajdowały się profesjonalne maszyny do przetwarzania tytoniu, w tym suszarnia i krajalnice. Ponadto w miejscu zamieszkania 27-latka znaleziono prawie 200 kg tytoniu. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wyrobu papierosów, pozostali odpowiedzą za pomocnictwo w tym procederze.

Gdyby znaleziony tytoń trafił na rynek straty budżetu wyniosłyby nawet 12 milionów złotych.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Radziejów > Kradzież, której nie było

Radziejów > Kradzież, której nie byłoW niedzielę do radziejowskich policjantów zgłosił się mężczyzna z okolic Inowrocławia twierdząc, że ktoś ukradł mu wartego 100 tys. zł Mercedesa, którego ten zaparkował na ul. Kościuszki w Radziejowie. Sprawa została rozwiązana bardzo szybko.

Policjanci przyjęli zgłoszenie, ale podczas opowiadania 48-latka o zdarzeniu pojawiło się sporo podejrzanych wątków. Mężczyzna zeznał, że zaparkował samochód, a gdy wrócił po kilku godzinach już go nie było. Mundurowi mieli pewne wątpliwości, ale zaczęli sprawdzać okoliczności kradzieży auta, m.in. sprawdzono zapisy monitoringu i przesłuchano świadków. Krok po kroku dotarli do prawdy, jak się okazało żaden Mercedes nie został skradziony a całą sprawę ukartował zgłaszający ją 48-latek by wyłudzić pieniądze z odszkodowania. Teraz zamiast odszkodowania może dostać wyrok, bo za zgłoszenie fikcyjnego przestępstwa i próbę oszustwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Radziejów

Osięciny > Kolejny groźny wypadek na „krzyżówkach”

Osięciny > Kolejny groźny wypadek na „krzyżówkach”W sobotę około południa na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej nr 267 i krajowej nr 62 w Osięcinach doszło do zderzenia dwóch osobówek. To kolejne takie zdarzenie w ciągu ostatnich kilku dni.

Tym razem również przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 74-latek jadący VW Polo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej Skodzie, kierowca Skody nie miał szans na uniknięcie zderzenia, ostatecznie auto wpadło do rowu.

Choć było groźnie skończyło się jedynie na urazie ręki jednego z pasażerów Skody. Niestety na tym skrzyżowaniu, mimo licznych kontroli policji, kierowcy notorycznie nie zatrzymują się na znakach Stop, co chwilę dochodzi tutaj do groźnych sytuacji również z powodu wyprzedzania i omijania skręcających aut pasami do skrętów.Osięciny > Kolejny groźny wypadek na „krzyżówkach”

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Radziejów > Kilkadziesiąt tysięcy „lewych” papierosów przewożone osobówką

Radziejów > Kilkadziesiąt tysięcy „lewych” papierosów przewożone osobówkąWczoraj patrol prewencji zatrzymał do kontroli pojazd wskazany przez kolegów zajmujących się przestępczością gospodarczą. W samochodzie znaleźli ponad 75 tysięcy papierosów.

Toyota zatrzymana przez mieszkańca powiatu radziejowskiego została zatrzymana na drodze krajowej nr 62 w Biskupicach. W bagażniku samochodu znajdowały się pakunki z papierosami bez polskich znaków akcyzy. 45-latek kierujący pojazdem został zatrzymany, oprócz papierosów znaleziono przy nim kilka tysięcy złotych w drobnych nominałach. Wszystko wskazuje na to, że handluje on nielegalnym towarem.

Tylko na znalezionym towarze Skarb Państwa straciłby nawet 65 tysięcy złotych, 45-latek usłyszał zarzuty posiadania i przewożenia lewych papierosów, już teraz stracił cały towar a znalezione przy nim pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Osięciny > Wymuszenie pierwszeństwa skończyło się na płocie

Osięciny > Wymuszenie pierwszeństwa skończyło się na płocieW sylwestrowy wieczór doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 267 z drogą krajową nr 62 w Osięcinach. Aż cztery osoby trafiły do szpitala.

Niewiele brakowało, a stary rok skończyłby się tragicznie dla kierowców i pasażerów dwóch osobówek. 20-latek kierujący VW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Mercedesa i doprowadził tym samym do zderzenia. Siła zderzenia wyrzuciła oba auta z drogi, auta wylądowały na ogrodzeniu pobliskiej posesji.

Dwie osoby z Mercedesa oraz kierowca i pasażerka Volkswagena trafili do szpitala. Kierowcy aut byli trzeźwi.

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.