• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Radziejów > Kradzież, której nie było

Radziejów > Kradzież, której nie byłoW niedzielę do radziejowskich policjantów zgłosił się mężczyzna z okolic Inowrocławia twierdząc, że ktoś ukradł mu wartego 100 tys. zł Mercedesa, którego ten zaparkował na ul. Kościuszki w Radziejowie. Sprawa została rozwiązana bardzo szybko.

Policjanci przyjęli zgłoszenie, ale podczas opowiadania 48-latka o zdarzeniu pojawiło się sporo podejrzanych wątków. Mężczyzna zeznał, że zaparkował samochód, a gdy wrócił po kilku godzinach już go nie było. Mundurowi mieli pewne wątpliwości, ale zaczęli sprawdzać okoliczności kradzieży auta, m.in. sprawdzono zapisy monitoringu i przesłuchano świadków. Krok po kroku dotarli do prawdy, jak się okazało żaden Mercedes nie został skradziony a całą sprawę ukartował zgłaszający ją 48-latek by wyłudzić pieniądze z odszkodowania. Teraz zamiast odszkodowania może dostać wyrok, bo za zgłoszenie fikcyjnego przestępstwa i próbę oszustwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Radziejów

Radziejów > Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscu

Radziejów > Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscuDziś przed południem, około godziny 11:20, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 267 z krajową 62 doszło do zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym. Dwie kobiety jadące osobowym Oplem zginęły na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca Oplem 81-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej krajówką ciężarówce. W wyniku zderzenia mała osobówka została dość mocno zniszczona. Niestety kierująca autem kobieta oraz jej 82-letnia pasażerka poniosły śmierć na miejscu – ratownicy podjęli próbę reanimacji kobiet, niestety bez efektu.

Policja bada okoliczności tragedii, droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Radziejów > Dni otwarte funduszy UE z OHP

Radziejów > Dni otwarte funduszy UE z OHP18 i 19 maja 2017 r. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie brało udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich poprzez zorganizowanie przedsięwzięć. DOFE to akcja promocyjna polegająca na udostępnianiu szerokiemu gronu zainteresowanych projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

18 maja nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu pt. „Nasza flaga Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Konkurs został wcześniej ogłoszony wśród młodzieży uczącej się. Regulamin konkursu przewidywał proste wytyczne do stworzenia flagi DOFE: technika pracy dowolna, materiały wykorzystane do stworzenia pracy konkursowej dowolne oraz rozmiar flagi dowolny. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych. Flaga to symbol, znak rozpoznawczy dlatego też wygrana w konkursie flaga towarzyszyła MCK w Radziejowie w kolejnym przedsięwzięciu realizowanym w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W drugim dniu akcji pracownice MCK zorganizowały stoisko informacyjno-promocyjne pt. „Bądź otwarty na fundusze”, które miało miejsce w centrum Radziejowa przy Radziejowskim Domu Kultury na świeżym powietrzu. Podczas przedsięwzięcia można było otrzymać informacje o projektach realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, o możliwościach skorzystania z funduszy europejskich.

Akcja promocyjna pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, była również doskonałą okazją do promocji Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, a także promocji projektów realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej pn.” Obudź swój potencjał-YEI”

Monika Czyżewska
Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie

Radziejów > Ucieczka nic nie dała – pościg za pijanym kierowcą

Radziejów > Ucieczka nic nie dała – pościg za pijanym kierowcąW sobotnią noc patrol radziejowskiej prewencji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę Renault Megane. Ku zaskoczeniu policjantów auto zamiast się zatrzymać skręciło w boczną uliczkę.

Policjanci wszczęli pościg za uciekającym samochodem. Skręcił on z ulicy Kruszwickiej w boczną drogę i próbował umknąć mundurowym. Już po kilkuset metrach udało się policjantom zatrzymać nieposłusznego kierowcę. Okazał się nim 26-letni mężczyzna z okolic Radziejowa. Powodem ucieczki był fakt, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Ucieczka nic nie dała, co więcej 26-latek zatrzymując się i tak nie straciłby prawa jazdy, bo miał je już wcześniej zabrane.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Radziejów > Podsumowanie finału WOŚP w RDK

Radziejów > Podsumowanie finału WOŚP w RDKW niedzielę już po raz kolejny WOŚP zagrała w Radziejowie. W tym roku dochód ze zbiórki przeznaczony jest na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych  oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dzięki ofiarności darczyńców udało nam się zebrać 49 718, 66 zł.

Radziejowską zbiórkę wsparły szkoły i instytucje, które zorganizowały własne imprezy i aukcje: Zespół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce – 5 249,51 zł; Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie – 1 667,42 zł; Zespół Szkół Mechanicznych – 582,40 zł; Przedszkole Gminne w Skibinie - 102 zł oraz Gmina Topólka – 6 071,95 zł. Sztab w Radziejowskim Domu Kultury wsparło 84 wolontariuszy z następujących placówek i instytucji: Miejski Zespół Szkół w Radziejowie, Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie, Zespól Szkół i Placówek w Radziejowie, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, Gimnazjum w Skibinie, Szkoła Podstawowa w Płowcach, Szkoła Podstawowa w Morzycach, Publiczne Gimnazjum w Osięcinach, Gminny Ośrodek w Topólce.

Jak co roku zorganizowana została Wielka Aukcja, na którą fanty przekazali: restauracja Arkadia z Radziejowa podarowała 2 torty, piekarnia ALS z Radziejowa przekazała pieczywo, zakład cukierniczy „As” Państwa Wiśniewskich przekazał tort, pizzeria K2 z Radziejowa podarowała 2 pizze w kształcie serca, redakcja "Radziejowianina" podarowała gadżety, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych SUBICERE  w Radziejowie przekazało rękodzieło, Przedszkole Gminne w Skibinie – maskotki, Panie z Koła Gospodyń Miejskich upiekły sernik, Pani Anna Kulpa z Gabinetu Masażu „Moment SPA” przekazała na licytację 3 karty podarunkowe na masaże, wsparło nas także Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Guzowate, Pani Agnieszka Szałek – Kapelińska z salonu „Play”, Pani Bożena Walkowiak i Pan Marek Pawlak. Finał uświetnił pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci i młodzieży z grup tanecznych RDK, występy dziewcząt z grupy wokalnej "Nasza Stacja Metro" w składzie: Julia Wiśniewska, Antosia i Zuzia Krawczyk oraz Alicja Świat.

Licytacje uświetniły koncerty zespołu „The Rams” z Osięcin oraz zespołu „Trąceni” z Piotrkowa Kujawskiego, a także pokaz fajerwerków ufundowanych przez Urząd Miasta Radziejów. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z KP w Radziejowie oraz Radziejowscy Strażacy. Pieniądze ze zbiórek i aukcji były liczone przez pracowników KDBS. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w aukcję.

Więcej zdjęć na www.radziejowskidomkultury.pl
Emilia Żuber- RDK

Radziejów > „Ziemniaczany” cwaniak zatrzymany, okazał się nim nastolatek

Radziejów > „Ziemniaczany” cwaniak zatrzymany, okazał się nim nastolatekKilka osób robiących zakupy za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego zamiast zamówionej elektroniki lub biżuterii otrzymało w przesyłkach ziemniaki lub bezużyteczne śmieci. Sprawą zajęli się policjanci.

Prowadzone dochodzenie pozwoliło ustalić sprawcę oszustw. Okazał się nim pewien 17-latek z Radziejowa. Chłopak wystawiał na sprzedaż elektronikę i biżuterię w atrakcyjnych cenach. Osoby nabierające się na te okazje opłacały przesyłki ale zamiast zamówionych rzeczy otrzymywały wspomniane ziemniaki. Nastolatkowi udało się oszukać kilka osób na kilka tysięcy złotych.

Przedsiębiorczy Radziejowianin popełnił jednak kilka błędów, dzięki którym mundurowi namierzyli go i zatrzymali. Grozi mu nawet kilka lat więzienia, będzie też musiał zwrócić poszkodowanym pieniądze.

Źródło: KPP Radziejów

Radziejów > Targi Edukacji i Pracy za nami

Radziejów > Targi Edukacji i Pracy za namiDnia 7 grudnia 2016r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Radziejowie  zorganizowało Targi Edukacji i Pracy. Targi odbyły się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Radziejowie. Adresatami przedsięwzięcia była młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz młodzież bezrobotna i poszukująca pracy powiatu radziejowskiego.

Celem organizacji Targów było umożliwienie uzyskania informacji młodzieży na temat oferty edukacyjnej prezentowanej przez szkoły ponadgimnazjalne, policealne oraz wyższe. Młodzież stojąca przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mogła zapoznać się bezpośrednio z ofertą wybranej szkoły bądź uczelni. Zaś młodzież bezrobotna i poszukująca pracy mogła skorzystać z pomocy w poszukiwaniu pracy wraz z możliwością uzyskania informacji o zatrudnieniu poprzez osobisty kontakt z pracodawcami oferującymi miejsca pracy jak i też pośrednikami pracy MCK i PUP.

Wśród zaproszonych gości byli: Kujawska Szkoła Wyższa z Włocławka, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Zespół Szkół Mechanicznych z Radziejowa, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego z Przemystki, Zespół Szkół i Placówek z Radziejowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, Collegium Medicum z Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności z Łodzi, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, Centrum Szkoleniowe Służb Ochrony Delta z Włocławka, Centrum Nauki i Biznesu Żak z Włocławka, Promedica 24 , Powiatowy Urząd Pracy z Radziejowa, Wojska Komenda Uzupełnień z Włocławka.

Młodzież chętnie korzystała również z porad Młodzieżowego Centrum Kariery z Radziejowa, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Włocławka, a także zapoznawała się ze stoiskiem EURES-Sieć Europejskich Ofert Pracy.

Monika Czyżewska

Radziejów > Zachciało jej się popisów kaskaderskich – pożegnała się z prawem jazdy

Radziejów > Zachciało jej się popisów kaskaderskich – pożegnała się z prawem jazdy

Takie widoki to prawdziwa rzadkość. Młodym ludziom różne głupie rzeczy przychodzą do głowy, zwłaszcza, gdy im się nudzi, ale pewna nastolatka z Radziejowa nieco przeszarżowała.

Na jednej z ulic miasta osiemnastolatka przewoziła na masce Opla Astry swojego kolegę… Niebezpieczne wygłupy zauważył będący po służbie radziejowski policjant, który zatrzymał samochód i wezwał na pomoc swoich kolegów. Przybyli na miejsce policjanci nie mieli wątpliwości – za tak bezmyślne zachowanie zabrali dziewczynie prawo jazdy a sprawę jej ukarania skierują do sądu. Dziewczynie grozi grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Radziejów

Radziejów > Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadku

Radziejów > Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadkuBłąd 74-latki jadącej Peugeotem był przyczyną wypadku, do jakiego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Żytniej i Parkowej w Radziejowie. Dwie osoby zostały ranne.

Wstępnie ustalono, że kierująca Peugeotem jadąc ulicą Żytnią nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW, również kierowanemu przez kobietę. Obie panie zostały przewiezione do szpitala, sprawa jest przedmiotem policyjnego dochodzenia, choć wszystko wskazuje na winę 74-latki.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.