Włocławek > Małe piromanki wznieciły pożar w sklepie
Nuda, głupota czy ciekawość – nie wiadomo co przyszło do głowy dwóm małym dziewczynkom, które w sklepie przy Łęgskiej podpaliły stoisko z wałkami malarskimi… Sprawczynie miały 10 i 8 lat.
Wczoraj po południu, około godziny 18:00 pracownik sklepu zauważył ogień na stoisku z akcesoriami malarskimi. Na szczęście pożar udało się dość szybko opanować, spłonęło jedynie kilkanaście wałków, pożar nie przeniósł się na inne części ekspozycji.
Okazało się, że za pożarem stoją dwie małe dziewczynki, jedna z nich zapalniczką podpaliła wałki. Skąd przyszedł im do głowy taki idiotyczny pomysł nie wiadomo, jedyne co jest pewne, że miały dużo szczęścia – gdyby ogień się rozprzestrzenił mogłoby dojść do tragedii.
Małymi piromankami zajmie się Sąd Rodzinny.