• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Chodecz > Rekordzista na rowerze

Chodecz > Rekordzista na rowerzeWczoraj tuż po godzinie 12:00 policjanci z drogówki zauważyli w Chodeczku (gm. Chodecz) dziwnie jadącego rowerzystę. Mundurowi domyślali się, że jest pod wpływem alkoholu, ale nie spodziewali się takiego wyniku.

Podczas badania 47-latek wydmuchał ponad 4 promile alkoholu – wyniki wyszedł poza skalę alkomatu! Z taką zawartością alkoholu w organizmie większość z nas miałaby problemy z utrzymaniem się przy życiu, a przynajmniej w przytomności, a zatrzymany był w stanie utrzymać się na rowerze. Co prawda nie szło mu to najlepiej, ale twardość tego „zawodnika” zadziwia.

Policjanci przewieźli 47-latka do szpitala, w tym stanie lepiej by trzeźwiał pod opieką lekarzy. Gdy już dojdzie do siebie zostanie ukarany mandatem lub jego sprawa trafi do sądu.

Źródło: KMP Włocławek

Chodecz > Długie poszukiwania zaginionego nad jeziorem

Chodecz > Długie poszukiwania zaginionego nad jeziorem

Wiele godzin poszukiwań, w które zaangażowane zostało kilkadziesiąt osób zdały się na nic, nie udało się odnaleźć 36-latka zaginionego nad Jeziorem Kromszewickim koło Chodcza. Na szczęście finał sprawy jest zaskakująco pozytywny.

36-latek z Łodzi wypoczywający z bratem i znajomymi nad Jeziorem Kromszewickim wracał w nocy z imprezy. Wraz z towarzyszami wędrówki, z których żaden nie grzeszył trzeźwością, szedł na pole biwakowe, gdzie wszyscy mieli rozbite namioty. Niestety droga wydała mu się zbyt męcząca i postanowił chwilę odpocząć, pozostałe osoby stwierdziły, że sił im wystarczy i pozostawiły mężczyznę samego.

Rano, gdy wszyscy doszli do siebie zauważyli, że namiot mężczyzny jest pusty, ale w namiocie znaleźli jego pieniądze, dokumenty i telefon. Zrozumieli, że 36-latek do namiotu nie dotarł, rozpoczęli więc poszukiwania. Gdy sprawdzenie okolicy nic nie dało brat zaginionego pełen najgorszych obaw powiadomił o zaginięciu policję. Na miejscu zjawili się mundurowi z Chocenia oraz wodniacy z Włocławka, przeczesano okolice jeziora, cały akwen przeszukano z lądu i z łodzi pontonowej i nic. Mężczyzna zaginął jak kamień w wodę…

Gdy wszyscy już stracili nadzieję na szczęśliwe zakończenie historii zgłaszający zaginięcie mężczyzna dostał telefon od swojego zaginionego brata, który właśnie dotarł do domu w Łodzi… Jakim cudem się tam znalazł? Otóż gdy pozostawiony sam sobie nieco odpoczął ruszył w dalszą drogę, w miejscu gdzie spodziewał się pola namiotowego zastał pustą polanę, pomyślał więc, że wszyscy znajomi pojechali już do domów. Stwierdził więc, że nie ma na co czekać i ruszył w drogę… Podróż do Łodzi zajęła mu trochę czasu, dotarł tam dopiero wieczorem. Całe zamieszanie wynikło z tego, że 36-latek nie do końca trzeźwy pomylił polany…

Źródło: KMP Włocławek; Ilustracja: OpenStreetMaps

Chodecz > Pożar domu jednorodzinnego

Chodecz > Pożar domu jednorodzinnegoWczoraj przed godziną 15:00 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Chodczu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ogień strawił tylną część budynku, część parteru oraz przydomową altanę. W akcji gaśniczej brały udział zastępy OSP z Chodcza, Zalesia i Chocenia oraz PSP z Włocławka. Na miejscu było także pogotowie ratunkowe, na szczęście interwencja lekarska nie była potrzebna. Przyczyny pożaru zostaną ustalone w toku postępowania.

Źródło i zdjęcie: OSP Chodecz

Włocławek > Wyjaśniła się zagadka przejechanego mężczyzny

Włocławek > Wyjaśniła się zagadka przejechanego mężczyznyNa początku miesiąca w Witoldowie (gm. Chodecz) na drodze łączącej Cetty i Boniewo znaleziono ciało 31-letniego mężczyzny. Wszystko wskazywało na to, że ktoś najechał na leżącego na drodze mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci próbowali ustalić kto odpowiada za przejechanie 31-latka. Ślady wskazywały na to, że mężczyzna musiał leżeć na jezdni obok swojego roweru. Prawdopodobnie dlatego nie został zauważony przez kierowcę, zdarzenie miało miejsce około godziny 1:00 w nocy. W wyniku odniesionych obrażeń 31-latek zmarł na miejscu. Niestety sprawca nie wezwał pomocy ani nie pozostał na miejscu wypadku. Policjanci rozpoczęli więc jego poszukiwania.

Śledztwo doprowadziło mundurowych do pewnego 38-latka. Wszystko wskazuje na to, że jest on odpowiedzialny za śmierć 31-latka. Zabezpieczono jego samochód do badań. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Nie oznacza to jednak koniec sprawy, cały czas prowadzone są czynności wyjaśniające i gromadzony materiał dowodowy.

Źródło: KMP Włocławek

Chodecz > Kolejna kolizja w Przyborowie

Chodecz > Kolejna kolizja w PrzyborowieZa cud uznać można fakt, że nikt poważnie nie ucierpiał w kolizji trzech aut, do której doszło w sobotę około godziny 20:30 na drodze wojewódzkiej nr 269 w Przyborowie (gm. Chodecz).

Nie znamy szczegółów zdarzenia, wiemy jedynie, że w kolizji wzięły udział trzy pojazdy, jedno z aut zatrzymało się na przydrożnym drzewie. Sprawca okazał się być pijany, z nieoficjalnych źródeł wiemy, że alkomat wykazał u niego 3 promile.

Droga z Chodcza do Chocenia od wielu lat wymaga remontu, bardzo często dochodzi tutaj do niebezpiecznych zdarzeń, praktycznie nie ma dnia, by ktoś nie uszkodził sobie auta na zniszczonej nawierzchni. Szczególnym niebezpieczeństwem są pobocza i rosnące blisko asfaltu drzewa. Pobocza drogi w niektórych miejscach są kilkanaście centymetrów poniżej poziomu jezdni, przez co zjechanie na pobocze w trakcie mijania w najlepszym wypadku skończy się uszkodzeniem opony, w najgorszym poślizgiem, a wtedy o uderzenie w przydrożne drzewo nietrudno.

Choć tym razem przyczyną zdarzenia był wypity alkohol nie da się pominąć wpływu jakości drogi na bezpieczeństwo. Gdyby samorząd województwa wywiązał się ze składanych przez lata obietnic o remoncie tej drogi na pewno byłoby tu bezpieczniej.

Źródło: OSP Chodecz; Ilustracja: OpenStreetMap

Chodecz > Wjechał w stojących na drodze

Wczoraj tuż po 19:00 na drodze w Bogołomii (gm. Chodecz) doszło do tragicznego w skutkach potrącenia dwóch pieszych, niestety jeden z potrąconych zmarł w drodze do szpitala, drugi został ranny.

Jadący drogą 71-letni kierowca Daewoo Tico uderzył w dwóch stojących na jezdni mężczyzn. Siła uderzenia odrzuciła jednego z potrąconych wprost na stojący na przeciwległym pasie ruchu Opla Zafirę należącą do potrąconego 38-latka. Prawdopodobnie mężczyzna zatrzymał się na drodze by porozmawiać z drugim z potrąconych. Niestety 38-latek odniósł bardzo poważne obrażenia ciała i mimo udzielanej pomocy zmarł w drodze do szpitala.

Drugi z potrąconych oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli go w domu, jak się okazało odniósł obrażenia wymagające hospitalizacji, jednak nie czekał na pomoc na miejscu wypadku gdyż był pijany, wydmuchał ponad 2,5 promila.

Pozostali uczestnicy zdarzenia, czyli 71-letni kierowca Tico oraz zmarły 38-latek byli trzeźwi. W sprawie wypadku toczy się policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratora.

Źródło i zdjęcie: KMP Włocławek

Chodecz > Tragiczny finał wypadu nad jezioro

W niedzielę (5.07) około południa nad jezioro Lubienieckie (gm. Chodecz) wybrał się 33-latek z córką, by w wodzie znaleźć ochłodę od upału. Wzięli ze sobą materac, na którym mieli pływać. W pewnym momencie 6-letnia dziewczynka zauważyła, że jej ojca nie ma na materacu, jej nawoływania nic nie dały, zaczęła wołać pomocy.

Przechodzący nieopodal mężczyzna usłyszał krzyki dziewczynki, która płynęła wpław i ruszył jej na pomoc. Gdy już dziewczynka była bezpieczna na brzegu o wszystkim powiadomił służby. Przybyli na miejsce strażacy przez prawie godzinę poszukiwali 33-letniego Łodzianina, niestety nie udało się go uratować. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce lekarz musiał stwierdzić zgon.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną utonięcia mężczyzny. Prawdopodobnie pływając na materacu doznał udaru cieplnego lub zemdlał, dlatego zsunął się do wody. Wszystko wyjaśni sekcja zwłok. W tej sprawie trwa także policyjne dochodzenie.

Źródło: KMP Włocławek i KW PSP Toruń

Chodecz > Wkrótce pierwszy ślub poza USC – zgadnij gdzie

Od niedawna istnieje prawna możliwość udzielenia ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego, choć możliwość ta obwarowana jest wieloma warunkami młoda para może uciec od szablonu i wziąć ślub w wymarzonym miejscu. Już niedługo pierwszy taki ślub zostanie udzielony w Chodczu, młoda para zażyczyła powiedzieć sobie >tak< na chodeckim molo.

Na możliwość wzięcia ślubu w plenerze wiele par czekało z niecierpliwością, do tej pory urzędnikom zdarzało się okazać wyrozumiałość i udzielali oni ślubu np. w salach weselnych. Choć od niedawna łatwiej taki ślub zorganizować, nie ma spodziewanego przez urzędników nawału chętnych. Być może spowodowane to jest po części koniecznością pokrycia kosztów pracy urzędnika stanu cywilnego.

Plenerowe śluby na stałe wpisały się w obyczajowość wielu państw, zapewne i u nas z roku na rok takich uroczystości będzie przybywać.

Źródło: UM Chodcza

Mielinek > Pożar domku letniskowego

W poniedziałek (18.05) około godziny 13:30 doszło do pożaru domku letniskowego w miejscowości Mielinek (gm. Chodecz). Szybka akcja strażaków pozwoliła ograniczyć zniszczenia, spaleniu uległo poszycie dachowe, ucierpiała też konstrukcja dachu. Na szczęście udało się uratować parter domku.

W pożarze nikt nie ucierpiał.

Źródło i zdjęcie: OSP Chodecz

Chodecz > Miejsce na ognisko już prawie na ukończeniu

Samorząd Miasta wraz z Lokalną Grupą Działania Dorzecza Zgłowiączki kończy kolejną już inwestycję. Po siłowni plenerowej, altanie, zejściu do kąpieliska przyszedł czas na miejsce do organizacji ognisk.

Prace są już niemal na ukończeniu, zostało jeszcze zamontowanie stojaków do rowerów. Palenisko i ławki są już gotowe na pierwszą biesiadę. Z tego miejsca będzie mógł korzystać każdy bezpłatnie, jedynym obowiązkiem organizatora zabawy będzie troska o bezpieczeństwo w trakcie i pozostawienie porządku po imprezie.

Zdjęcie i źródło: UMiG Chodecz

Chodecz > Kolejny wypadek na drodze wojewódzkiej 269

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 269 między Choceniem a Chodczem wciąż jest miejscem częstych kolizji i wypadków. Zniszczona i nierówna nawierzchnia, wąska jezdnia, zniszczone pobocza oraz rosnące niemal przy samym asfalcie drzewa i krzewy sprawiają, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w powiecie włocławskim.

W niedzielny (19.04) poranek doszło tam do kolejnego wypadku, w którym ranna została prowadząca VW Polo. Kobieta uderzyła przodem auta w przydrożne drzewo z taką siłą, że z auta został wyrwany silnik. Kobieta trafiła do szpitala.

Źródło i zdjęcie: OSP Chodecz

Chodecz > Kierowca udaremnił kradzież paliwa z własnego TIRa

Wykorzystując świąteczną atmosferę 21-letni mężczyzna postanowił w niedzielę (5.04) zdobyć w nielegalny sposób olej napędowy. Upatrzył sobie zaparkowaną przy ulicy ciężarówkę, zerwał zabezpieczenie wlewu paliwa i zabrał się do spuszczania paliwa.

Na szczęście działania 21-latka zauważył kierowca ciężarówki, który wraz z krewnym postanowili sprawdzić co dzieje się przy samochodzie. Gdy zjawili się na miejsce, w baniaku 21-latka było już paliwo. Oczywiście złodziej został przez mężczyzn zatrzymany do czasu przybycia policji.

Amator cudzego paliwa trafił do aresztu, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za którą grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Włocławek

Chodecz > Off Road na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8. marca odbędzie się w Chodczu Off Road lejdis Race Extremalne Bezdroża. Zapowiada się świetna zabawa przez cały dzień. Od godziny 10:00 do 14:00 na terenie żwirowni przy drodze na Dziwie będzie można oglądać zmagania quadów i samochodów terenowych, oczywiście wstęp wolny.

Program dla uczestników rajdu jest znacznie bogatszy, już o 7:00 rano otwarta zostania baza rajdu, dwie godziny później po śniadaniu odbędzie się obowiązkowa odprawa. Po odprawie rajd zostanie oficjalnie otwarty. Od 10:00 rozpoczną się zawody, w tym czasie dla Pań możliwa jest integracja przy ognisku. Po czterech godzinach zmagań uczestnicy rajdu będą mogli zjeść coś ciepłego i rozpoczną się przygotowane dla nich gry, zabawy i konkursy. Na godzinę 16:00 planowane jest wręczenie nagród. Serdecznie zapraszamy!

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.