• Powiat włocławski
  • Powiat inowrocławski
  • Powiat radziejowski
  • Powiat aleksandrowski
  • Powiat mogileński
  • Powiat lipnowski

Biesiada tylko z Kasztelanem!

Biesiada KasztelańskaKasztelan Jasne Pełne zaprasza na wspólne biesiadowanie do Włocławka. 18 sierpnia na scenie przy Hali OSiR wystąpią: Afromental, Łąki Łan, Tajm, Basta i After Party. Poza świetną muzyką, na odwiedzających czeka również wiele atrakcji: konkursy, niespodzianki, Strefa Food Truck Party i Strefa Chilloutu!
Biesiady Kasztelańskie znane są w regionie od dawna. Poza Włocławkiem imprezy odbywają się też w innych miastach - Płocku i Ciechanowie. Jednak to Włocławek tradycyjnie wieńczy cykl letnich, biesiadnych spotkań. Finał zapowiada się znakomicie! Na scenie wystąpią kultowe zespoły polskiej sceny muzycznej: Afromental („Rock&Rolln’ love”, „Zaufaj”), Łąki Łan („Jammin’”, „Pola Ar”), Tajm („Anioł”, „To co w nas”) Basta („Kocham ten stan”, „Już nie zatańczy dla mnie”) i After Party („Nie daj życiu się”, „Bujaj się”).
Biesiada Kasztelańska - więcej niż muzyka!
Marka Kasztelan, jak nikt inny w regionie, wie, jak zorganizować udaną zabawę. Poza dużą dawką scenicznych emocji na uczestników czeka moc dodatkowych atrakcji. Na terenie imprezy znajdować się będzie Strefa Food Truck Party, oferująca bogate menu. Popularne "restauracje na kółkach” serwują zarówno dania tradycyjne, jak również potrawy kuchni świata. W Strefie Chilloutu zaś będzie można zregenerować siły i zrelaksować się na wygodnych leżakach. Nie zabraknie tu również chłodnych napoi, dobrej muzyki i biesiadnego klimatu.
Konkursy z cennymi nagrodami!
Kasztelan zaprasza na Biesiadę już od godziny 15.00. Pierwsi goście będą mogli wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami - do wygrania wysokiej klasy sprzęt elektroniczny! Ponadto w programie imprezy wiele niespodzianek i atrakcji, których nie można przegapić. Biesiada Kasztelańska we Włocławku to święto regionu i huczny finał cyklu imprez organizowanych przez słynny browar z Sierpca.
Kasztelan Jasne Pełne zaprasza na letnie biesiadowanie!

 

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych
i radosnych stron dorosłego stylu życia. Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach o wieloletniej tradycji piwowarskiej – w Browarze Okocim
w Brzesku (1845), Browarze Bosman w Szczecinie (1848), i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat,
na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą i energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.
Więcej informacji na: www.carlsbergpolska.pl oraz na profilach firmy:
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/carlsbergpolska/
Facebooku https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/

Brześć Kuj. > Strzały w szkole podstawowej!

Brześć Kuj. > Strzały w szkole podstawowej! Dziś rano były uczeń SP w Brześciu Kuj. wtargnął do budynku szkoły, odpalił petardy hukowe a następnie prawdopodobnie otworzył ogień z broni palnej. Policja póki co nie potwierdza żadnych informacji, nieoficjalnie wiadomo, że dwie lub trzy osoby zostały ranne.

Nie jest do końca pewne, jakiej broni użył napastnik, trwa ustalanie wszelkich okoliczności. Ranna została woźna i co najmniej jedna uczennica, na szczęście stan rannych jest stabilny i nic nie zagraża ich życiu.

Napastnik został obezwładniony i zatrzymany, władze miasta proszą rodziców uczniów SP w Brześciu Kuj. o odbiór dzieci.

Dobre > Narkotyki ukryli w ogródku

Dobre > Narkotyki ukryli w ogródkuPolicjanci z Radziejowa rozpracowali małżeństwo handlujące narkotykami. Nielegalny towar ukrywali oni w ogródku.

Mundurowi przez jakiś czas obserwowali podejrzanego 27-latka i i jego żonę z gminy Dobre, a gdy już zebrali wystarczające dowody postanowili przerwać handlową działalność pary. Przeszukanie domu małżeństwa nie przyniosło żadnych rezultatów, ale prawdziwe skarby ukryte były pod kamieniami w ogródku. Tam policjanci znaleźli dwie torby foliowe wypełnione woreczkami z suszem roślinnym, proszkiem, kryształkami oraz tabletkami. Już wstępne testy potwierdziły, że to narkotyki – metaamfetamina, amfetamina, marihuana oraz tabletki ekstazy. Łącznie zabezpieczono prawie ćwierć kilograma narkotyków.

Oczywiście 27-latek i jego żona zostali zatrzymani, decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące, kobietę objęto policyjnym dozorem i zwolniono do domu.

Źródło i zdjęcie: KPP Radziejów

Włocławek > Auto uderzyło w ścianę – to i inne zdarzenia drogowe w weekend

Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.

W sobotę na włocławskich drogach zdarzyły się dwa poważne wypadki drogowe. Do pierwszego doszło rano na ul. Św. Antoniego. Na skrzyżowaniu z ul. Stodólną osobowe Audi wbiło się w ścianę budynku mieszkalnego burząc ją. Jak się okazało sprawczynią zdarzenia była 23-letnia kobieta, która straciła panowanie nad samochodem i na skrzyżowaniu pojechała prosto zatrzymując się w ścianie budynku. Kobieta tłumaczyła się, że przyczyną utraty panowania było chwilowe zasłabnięcie. Kobieta trafiła na badania do szpitala, mieszkańcom uszkodzonego domu nic się nie stało.

W tej sytuacji policjanci zmuszeni byli zatrzymać prawo jazdy kobiety i skierowali wniosek o sprawdzenie kwalifikacji ze względu na stan zdrowia.

Polscy kierowcy mają zwyczaj szukania usprawiedliwienia w każdej sytuacji – a to deszcz, a to słońce – wszystko może zaskoczyć. Niestety nie zawsze pogoda jest dobrą wymówką.

Godzinę później doszło do wypadku na obwodnicy Kowala. 34-latek kierujący Citroenem jadąc drogą krajową nr 91 od Włocławka wjechał na skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 265 na czerwonym świetle. Znalazł się tym samym na drodze prawidłowo jadącego Seata i doprowadził do zderzenia z nim. Do szpitala na badania trafiły osoby jadące Seatem. Utrudnienia na drodze trwały dłużej niż porządkowanie po wypadku, bo uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. Kwestią ukarania sprawcy zajmie się sąd.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także pijanych kierowców. W sobotni poranek na autostradzie A1 pod Lubaniem ciężarówka uderzyła w bariery ochronne. Policjantom interweniującym w tej sprawie wydało się podejrzanie zachowanie kierowcy, więc przebadali go alkomatem. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile!

W niedzielę rano wpadł 22-latek kierujący Audi, który podczas kontroli na ul. Wiejskiej wydmuchał ponad promil, podobny wynik miało badanie trzeźwości 28-latki prowadzącej Fiata w Kowalu.

Dobra pogoda zachęciła też kilku nieodpowiedzialnych kierujących do szybszej jazdy. Prawo jazdy stracił 35-latek, który jechał ulicą Toruńską we Włocławku skromne 152 km/h oraz 23-latka, która wąską drogą przez Dobrą Wolę pod Włocławkiem pędziła prawie 110 km/h.

Źródło: KMP Włocławek

Pakość > Jak się ma takiego brata to wrogowie niepotrzebni…

Pakość > Jak się ma takiego brata to wrogowie niepotrzebni…Braterska miłość i lojalność to pojęcia obce 34-latkowi zatrzymanemu w Inowrocławiu. Mężczyzna okradł własnego brata.

Tydzień temu pewien mężczyzna zgłosił kradzież samochodu, który był zaparkowany przy jednej z ulic w Żninie. Zgłaszający od razu zasugerował policjantom, że w sprawę może być zamieszany jego brat, który odwiedził go niedawno. Miał wtedy okazję by zabrać kluczyki do BMW. Mundurowi postanowili sprawdzić tę sugestię, ale 34-letni brat poszkodowanego zniknął bez śladu. W pewnym momencie udało się ustalić, że mężczyzna może wynajmować mieszkanie w Inowrocławiu. Trop okazał się właściwy, podejrzany został zatrzymany. Przy 34-latku znaleziono kluczyki, a skradzione auto stało przed posesją. Podczas prowadzonych czynności policjanci odkryli coś jeszcze. Zatrzymany miał na sumieniu kradzież około 200 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego. Ciągnik ten należał do brata 34-latka, tego samego, któremu ukradł BMW. Okradziony nawet nie podejrzewał, że z jego ciągnika ściągnięto paliwo, uświadomili mu to policjanci.

34-latek kradzież auta tłumaczył tym, że po prostu potrzebował samochodu, bo nie miał czym jeździć. Skradzione paliwo sprzedał… Teraz grozi mu do 5 lat więzienia, na paczki od brata raczej liczyć nie powinien…

Źródło: KPP Inowrocław

Włocławek > Sprawa remontu chodnika na moście w prokuraturze

Włocławek > Sprawa remontu chodnika na moście w prokuraturzeJak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku podczas remontu chodnika na moście im. Śmigłego-Rydza we Włocławku mogło dojść do nieprawidłowości. Sprawa jest na tyle poważna, że chodnik został wyłączony z użytkowania a o wszystkim powiadomiono prokuraturę.

MZUKiD zlecił przeprowadzenie ekspertyz, ich wyniki są szokujące. Główne zarzuty dotyczą jakości wykorzystywanych materiałów, które odbiegały od założonych w projekcie oraz niewykonanie prac zgodnie z projektem. Zastosowane zbrojenia i beton mogą nie spełniać wymogów projektu i mieć znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników mostu. Ekspertyza potwierdziła wcześniejsze podejrzenia Zarządu dotyczące jakości prowadzonych prac remontowych.

Póki co zlecono kolejne ekspertyzy oraz ustalane jest, na ile samowolne zmiany i niedoróbki będą miały wpływ na użytkowanie chodnika.

Źródło i zdjęcie: MZUKiD Włocławek

Włocławek > XV Kiermasz Wielkanocny w Muzeum

Włocławek > XV Kiermasz Wielkanocny w MuzeumW dniu 7 kwietnia br., w godz. od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbywać się będzie XV KIERMASZ WIELKANOCNY.
Tradycyjnie, na dwa tygodnie przed świętami, muzealne przestrzenie wypełnią kolorowe kramy przygotowane przez ok. 50 wystawców, twórców ludowych i rękodzielników m.in. z Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Bolimowa, Grębocina, Inowrocławia, Izbicy Kujawskiej, Kowala, Osięcin, Torunia i wielu innych miejscowości. Wszystkie ozdoby ich autorstwa będą oryginalne, niepowtarzalne, wykonane ręcznie.
Na stoiskach pojawią się świąteczne atrybuty: pisanki — gotowane w cebuli i grawerowane, malowane, robione na szydełku, oklejane; palemki — tradycyjne z gałązek wierzby z baziami, borówką, barwinkiem, bukszpanem, obwiązane kolorowymi wstążkami oraz bardziej ozdobne, wykonane z suszonych roślin i bibuły. Pojawią się również baranki z masy solnej, ceramiki, drewna; koszyczki do święconki z wikliny i słomy, serwetki do „święconki”, kartki świąteczne i wiele innych.
Od twórców ludowych można będzie nabyć wysokiej jakości obrusy, bieżniki, serwety i wybrane elementy odświętnych strojów kujawskich oraz wyroby kowalstwa artystycznego i garncarskiego, rzeźby w drewnie o różnorodnej tematyce — od Chrystusa Frasobliwego, Piety, Matki Boskiej Skępskiej, po aniołki, ptaszki. Nie zabraknie stoisk z drewnianymi i szmacianymi zabawkami, biżuterią, deskami kuchennymi i torbami.
Na smakoszy czekać będą stoiska z żywnością: wędlinami — szynkami, pasztetami, kiełbasami, gęsiną; ciastami — babkami, mazurkami, makowcami, sernikami; chlebem, przetworami owocowymi i warzywnymi, miodem (również pitnym) zakwasem na żur, barszcz, ćwikłą, kawą i herbatą.
Dodatkowo, dla najmłodszych Muzeum przygotowało warsztaty plastyczne, a dla wszystkich wystawę okolicznościową „Palmy wielkanocne” wraz z tradycyjnym stołem świątecznym.
BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ – 3 zł (Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Brześć Kuj. > Bus wymusił pierwszeństwo i odjechał

Brześć Kuj. > Bus wymusił pierwszeństwo i odjechałW sobotę na drodze krajowej nr 62 w Pikutkowie (gm. Brześć Kuj.) doszło do wypadku z udziałem skutera i samochodu dostawczego. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia.

Do wypadku doszło około godziny 11:30, z ustaleń policji wynika, że ciemny samochód dostawczy wymusił pierwszeństwo na motorowerzyście. 59-latek kierujący motorowerem został zmuszony tym samym do wjazdu do rowu, w wyniku czego odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Niestety kierujący dostawczakiem nie zatrzymał się, policja poszukuje więc osoby, które mogły widzieć zdarzenie i są w stanie pomóc w ustaleniu sprawcy.

Dochodzenie prowadzą policjanci z Brześcia Kujawskiego, osoby, które mogą udzielić informacji na temat wypadku mogą kontaktować się pod nr telefonu 54 414 57 70.

Źródło: KMP Włocławek

Lipno > Tragiczny wypadek na „dziesiątce”

Lipno > Tragiczny wypadek na „dziesiątce”Dwie kobiety zginęły w zderzeniu osobówki i ciężarówki, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 10 w Lipnie. Dwie osoby zginęły, dwie, w tym małe dziecko, trafiły do szpitala.

Kierująca osobowym Oplem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jastrzębskiej w Lipnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce jadącej od strony Rypina. Kierowca ciężarowego Volvo nie był w stanie uniknąć zderzenia.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły pasażerki Opla w wieku 46 i 75 lat. Kierująca Oplem oraz dwu i pół letnie dziecko trafiły do szpitali w Lipnie i Toruniu.

Źródło: KPP Lipno

Aleksandrów Kuj. > Rozbój na dworcu PKP

Aleksandrów Kuj. > Rozbój na dworcu PKPW minioną sobotę na terenie dworca PKP w Aleksandrowie Kujawskim doszło do rozboju. Pobito i okradziono 24-letniego mężczyznę.

Około godziny 22:00 na komendzie w Aleksandrowie Kuj. pojawił się zakrwawiony mężczyzna i zeznał, że przed chwilą napadło go 4 nieznajomych. Mężczyzna powiedział, że został pobity a następnie okradziony – napastnicy zabrali mu telefon, pieniądze i buty. Napadnięty zapamiętał dobrze wygląd atakujących i dokładnie opisał ich policjantom.

Już we wtorek cała czwórka podejrzanych była w areszcie. Podczas zatrzymania dwójki z nich policjanci znaleźli w miejscu ich przebywania aluminiowe przewody elektryczne o wartości 2 tysięcy złotych, które zostały skradzione z terenu dworca.

Cała czwórka usłyszała zarzut rozboju, dodatkowo jeden z nich został oskarżony o kradzież znalezionych przewodów.

Źródło i zdjęcie: KPP Aleksandrów Kuj.

Ciechocinek > Napadli na niego w jego własnym mieszkaniu

Ciechocinek > Napadli na niego w jego własnym mieszkaniuKilka dni temu do mieszkania w Ciechocinku wtargnęło kilku mężczyzn i dotkliwie podbiło gospodarza. Wśród napastników byli nieletni.

W nocy z 8 na 9 marca kilka minut po północy do mieszkania 22-latka wtargnęło pięciu mężczyzn w wieku 16 – 22 lata. Mężczyzna próbował uciekać, ale został złapany i dotkliwie pobity. Z powodu odniesionych obrażeń spędził w szpitalu kilka dni. Policjanci dość szybko ustalili sprawców pobicia i kolejno zatrzymywali podejrzanych.

Dwójka nieletnich po przesłuchaniach została zwolniona a ich sprawa trafi do sądu rodzinnego. Trójka dorosłych trafiła do aresztu, jeden z zatrzymanych został zwolniony i objęty dozorem policyjnym, natomiast pozostali tak szybko nie wyjdą na wolność – sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 2 miesiące. Za pobicie i wtargnięcie do mieszkania dorosłym grozi do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Aleksandrów

Gniewkowo > Ekspresowa rozbiórka kradzionego Mercedesa

Gniewkowo > Ekspresowa rozbiórka kradzionego Mercedesa Kryminalni z Torunia przeprowadzili na początku tygodnia akcję pod Gniewkowem. W rękach mundurowych znalazło się pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się kradzieżą i demontażem aut na części.

Mundurowi na terenie jednej z miejscowości pod Gniewkowem namierzyli „dzuplę”, gdy do niej wkroczyli zastali tam mężczyzn rozbierających na części Mercedesa Sprintera. Okazało się, że rozbierany samochód tej samej nocy został skradziony w Berlinie, ekipa działała w trybie ekspresowym. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 26 – 67 lat. W środę dołączył do nich ich 32-letni kompan.

Wszystkim postawiono zarzut stworzenia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą i demontażem aut. Grupa ta specjalizowała się w wyłącznie w Mercedesach Sprinterach, póki co udało się ustalić, że odpowiada ona za kradzież 9 samochodów z Torunia, Włocławka, Gdańska, Olsztyna i Berlina. Łącznie działalność grupy spowodowała szkody na kwotę ponad 750 tysięcy zł.

Źródło i zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Piotrków Kuj. > Niesamowite szczęście młodego kierowcy

Piotrków Kuj. > Niesamowite szczęście młodego kierowcyWięcej szczęścia niż umiejętności miał pewien 19-latek, który wczoraj wieczorem w Kaczewie (gm. Piotrków Kuj.) rozbił swojego Peugeota. Najprawdopodobniej zawiniła prędkość większa niż umiejętności.

Około godziny 20:00 jadący drogą wojewódzką nr 266 19-latek nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym. Prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w filar wiaduktu. Siła uderzenia była potężna, auto zostało dosłownie rozerwane i wyrzucone na pole po przeciwnej stronie drogi…

Można to uznać za cud, ale młody kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń, trafił jednak do szpitala na badania. Sprawa zdarzenia ma swój ciąg dalszy, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Źródło i zdjęcia: KPP Radziejów

Osięciny > Policja poszukuje sprawcy wypadku

W minioną sobotę na skrzyżowaniu dróg krajowej i wojewódzkiej pod Osięcinami doszło do groźnego zdarzenia. Kierowca cysterny próbując ominąć pojazd, który wymusił na nim pierwszeństwo wpadł do rowu. Nikomu nic się nie stało, ale sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje świadków lub osoby mogące wskazać kierującego Oplem Astrą II.

Wszystkie osoby, które rozpoznają pojazd lub osobę, lub były świadkami zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z  Komendą Powiatową Policji w Radziejowie ul. Kościuszki 31 pod nr tel. 542318400; 542318458.

 

Włocławek > Kolejna groźna kraksa w Józefowie

Włocławek > Kolejna groźna kraksa w JózefowieW sobotę wczesnym popołudniem doszło do kolejnego groźnego zdarzenia na łuku drogi krajowej nr 62 w Józefowie (gm. Włocławek). Tym razem zderzyły się aż trzy auta.

Kierujący Audi 27-latek jadąc od strony Brześcia Kujawskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost na jadącego od Włocławka VW. Oba auta zderzyły się z dużą siłą, cała ta sytuacja zaskoczyła jadącą Kią za VW 45-latkę, kobieta nie była w stanie wyhamować ani ominąć obu aut i uderzyła w tył VW. Do szpitali trafiło aż pięć osób, trzy z Audi i dwie z VW. Przez dłuższy czas droga była w tym miejscu zablokowana.

W sprawie zdarzenia prowadzone jest dochodzenie pod nadzorem prokuratora.

Źródło i zdjęcia: KMP Włocławek

Osięciny > Długa akcja po przewróceniu cysterny

Osięciny > Długa akcja po przewróceniu cysternyWczoraj przed godziną 10:00 w okolicach skrzyżowania drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 267 przewróciła się cysterna przewożąca paliwo. Droga przez kilkanaście godzin była zablokowana.

Z niepotwierdzonych oficjalnie informacji wynika, że cysterna przewróciła się podczas próby uniknięcia zderzenia z autem osobowym, którego kierowca postanowił zawrócić na skrzyżowaniu. Kierowca cysterny omijając zawracające auto nie był w stanie opanować swojego pojazdu, cysterna wypadła z drogi do przydrożnego rowu. . Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Akcja porządkowania po zdarzeniu trwała bardzo długo, konieczne było przepompowanie paliwa u uporządkowanie nawierzchni. Dodatkowe niebezpieczeństwo powodował fakt, że do zdarzenia doszło tuż obok stacji paliw. Przez wiele godzin skrzyżowanie było całkowicie zablokowane, policja wyznaczyła objazd przez Osięciny. Po jakimś czasie udało się udrożnić przejazd drogą nr 267 w ograniczonym stopniu, ale przejazd od skrzyżowania w kierunku Brześcia Kuj. był niemożliwy.

Bezpośrednia akcja trwała do późnych godzin nocnych.

Mapa: OpenStreetMap

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broni

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broniMieszkaniec powiatu radziejowskiego przeżył chwile grozy. Został porwany i był torturowany przez uzbrojonych napastników – wszystko z powodu rzekomego długu.

Rodzina 34-latka powiadomiła policję o podejrzeniu, że ich krewny został porwany z zamiarem torturowania. Mundurowi udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, by zebrać więcej informacji, akurat wtedy w pobliżu posesji pojawił się samochód, w którym według świadków mógł jechać pokrzywdzony. Funkcjonariusze ruszyli za podejrzanym Seatem i zatrzymali go. Faktycznie w środku znajdował się 34-latek w towarzystwie trzech mężczyzn. Uwolniony potwierdził zgłoszenie rodziny i powiedział, że został uprowadzony.

Zebrane dowody wskazują, że napastnicy pozbawili 34-latka wolności i znęcali się nad nim, mężczyzna był przywiązany do drzewa, potem musiał wykopać dla siebie dół, grożono mu przy tym bronią, polewano benzyną i zamykano w kontenerze. Nie obyło się również bez bicia. Napastnicy żądali zwrotu rzekomej należności.

Porwanie to jednak tylko część problemów zatrzymanej trójki. Podczas przeszukań dokonanych w samochodzie oraz w siedzibie firmy jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli 2 sztuki broni oraz zbiorniki i cysternę z kilkunastoma tysiącami litrów oleju napędowego w środku. Wszystko wskazuje na to, że paliwo pochodzi z nielegalnego źródła.

Trójka zatrzymanych w wieku 30 – 36 lat usłyszała już zarzuty, póki co spędzą w areszcie trzy miesiące, ale czekać ich może znacznie dłuższa odsiadka.

Radziejów > Porwanie, groźby z użyciem broni
Źródło i zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Brześć Kuj. > Wypadek terenówki w Jądrowicach

Brześć Kuj. > Wypadek terenówki w JądrowicachWczoraj wieczorem doszło do makabrycznego wypadku na drodze powiatowej w Jądrowicach (gm. Brześć Kuj.) - samochód terenowy wypadł z drogi i uderzył w kilka drzew.

Póki co nie wiadomo nic o przyczynach zdarzenia, wiadomo jedynie, że kierowca dużej terenówki prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni, odbijał się kolejno od drzew by ostatecznie w jedno z nich uderzyć czołowo. Samochód został bardzo poważnie uszkodzony.

Kierowca samochodu w momencie przybycia służb ratunkowych leżał nieprzytomny poza pojazdem, nie wiadomo, czy wypadł z auta w trakcie wypadku, czy resztkami sił wydostał się z niego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Mogilno > Trzy ofiary nocnego wypadku

Mogilno > Trzy ofiary nocnego wypadkuDziś w nocy przed godziną 2:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 15 w Kwieciszewie. Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego okazało się tragiczne w skutkach.

Z komunikatu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej dowiadujemy się, że w wyniku zderzenia dwie osoby jadące samochodem osobowym poniosły śmierć na miejscu, trzecia z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie niestety zmarła. Kierowca i pasażer ciężarówki nie odnieśli obrażeń.

Droga krajowa nr 15 była całkowicie zablokowana.

Źródło: KW PSP Toruń

mail: redakcja@info-kujawy.pl

Informacja o ciasteczkach

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia właściwej realizacji usług. Żadne dane użytkownika nie są gromadzone w innych celach niż statystyczne oraz funkcjonalne. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację plików cookies, ustawienia cookies można zmienić w preferencjach przeglądarki.